Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Spryskiwacz szyby przedniej i tylnej nie działa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Mam problem ze spryskiwaczem przedniej i tylnej szyby. nie działa. Jak włączę spryskiwanie to reflektory się myją ale silnik od szyb nie działa. Rozebrałem to dzisiaj i pompka jest dobra. Co ciekawe jak dam spryskiwanie to włączają mi się przednie wycieraczki i 1 raz tylna.
Dodatkowo pali mi bezpiecznik od zapalniczki w bagażniku f30. Dostałem opis bezpieczników w ASO ale na tym spisie w ogóle nie ma opisu do którego bezpiecznika podpięte są wycieraczki. Zakładam nowy bezpiecznik włączam zapłon i od razu strzał. Może ktoś pomoże bo w necie nawet opisu bezpieczników nie znalazłem.
Witam.
Mam problem ze spryskiwaczami z przodu i z tyłu - nie działają.
Działają spryskiwacze refelktorów.
Na słuch nie słychać pompki spryskiwacza. Dysze sprawne, czyste.

Niestety to mój pierwszy vw z jakim mam doczynienia i trochę do niego podchodzę jak pies do jeża. Zdziwiło mnie że można wypóścić samochód na rynek bez opisu bezpieczników ani na obudowie ani w instrukcji. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki przy akumulatorze oraz przy lewym kolanie kierowcy (wizualnei i omomierzem).

Czy to napewno pompka? Czy może ktoś już miał taki problem? Czy trudno ją wymienić bo na mój rzut oka trzeba wyjąc reflektor, zderzak i nadkole?
Bezpiecznik jest od tego ze np kabel sie przetrze i dotknie do karoserii to ma go wywalic czy np pompka stanie deba ale w to akurat sam nie wierze. Jaka rozpiske bys chcial w aucie(zreszta uboga jest) jak kazdy bezpiecznik odpowiada za kilka rzeczy naraz. Inaczej to bys mial bezpiecznikow chyba ze 150 conajmniej. Mechanik pozadny raczej nie ma z tym problemu do ogarniecia.
Witam .
I nie dawało mi spokoju , gdzie jest bezpiecznik od pompki spryskiwaczy szyb . Na rozpisce bezpieczników go nie ma .Huh
Bo pompka spryskiwaczy jest podpięta bezpośrednio do BCM-a !
Czyli skan błędów VCDS-em prawdę ci powie .
Będzie albo ''open circuit '' czyli zgrubsza przerwany kabelek brak styku na złaczce , lub spalona pompka itp .
lub ''shorted to ground'' np. przebicie na pompce , zwarte kable lub coś w tym stylu .
[attachment=5206]
Witam w drugim moim Sharanie II mam problem przestały mi działać spryskiwacze na szybę bo na reflektory działają psikają a na szybę nie.
Co mogło się stać ?
Bez skanu błędów to można powóżyć z fusów . Są dwie pompki jak działa ta od reflektorów , to trzeba sprawdzić obwód drugiej . Bez kabelka diagnostycznego to możesz spróbować ją tyko usłyszeć w pobliżu zbiorniczka płynu . Pompka przepalona , zerwany wirnik w pompce , albo spalony bezpiecznik ( ale tu [/align]bym musiał sprawdzić czy ta pompka nie jest sterowana bezpośrednio z BCMa).
Bywało , że rurki pękają i gdzieś sika .
Big Grin He , he raczej nie zapomniałeś dolać płynu , bo jest czujnik i sygnalizacja poziomu .
Ale wcześniej działało i tak nagle przestało więc co robić żeby zdiagnozować jak najszybciej ?

Tylna wycieraczka przestała też działać i spryskiwacz też nie działa z tyłu
(20-02-2017 18:32)dj_zuczek napisał(a): [ -> ]więc co robić żeby zdiagnozować jak najszybciej

To pojedź jutro do kumatego serwisu co ma diagnostykę . Tylko nie zatrzymuj się po drodze w warsztacie Janusza co klepie Golfy I .
A co z tym

Cytat:Tylna wycieraczka przestała też działać i spryskiwacz też nie działa z tyłu
To jak ma ktoś jakiś pomysł co robić
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie