Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 2.8 vr6 (sprzęgło )
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam problem jest taki po wymianie silnika i wymiany tarczy sprzęgła podczas jazdy po przejechaniu 150 km bez zmiany biegu na 5 zanika sprzęgło trza dać na luzyskanie i na pompowac pedałem ,mechanik nie wie co jest prosze o radę
Sytuacja dziwna, bo pojawia się bo pojawia się po pewnym czasie, dodatkowo trzeba pompować pedałem...

Na jedną rzecz warto zwrócić uwagę, w tym samochodzie (na 100% nie jestem pewny bo w poliftowym jest) może być sprzęgło SAC (samonastawne). Jeśli mechanik nie był kumaty i nie zwrócił na to uwagi to mógł namieszać przy samonastawniku no i teraz są kłopoty.

Może być konieczność wyjęcia sprzęgła, ustawienia samonastawnika w pozycji wyjściowej i ponowne, poprawne skręcenie.
hej, wyjmowałem z obu moich vr6 silniki i nigdy nie było jakiś tam czarów ze sprzęgłem ale zawsze odpowietrzanie go trwało chwile i zdarzały się poprawki odpowietrzania, nawet raz się nie dawał i poszło od dołu i pomogło.
a jakieś inne objawy? jak jedziesz normalnie z użyciem wszystkich biegów to jest, nie ma, kończy się ?
Normalnie wszysto działa po mieście ,problem się pojawia na autostradzie przy dulsze jzejdzie. ....
Cieknie wysprzęglik , zapowietrza się sprzęgło . Jak jeździsz w mieście to często naciskasz sprzęgło i się zamoistnie odpowietrza , przy dłuższej jeździe na piątym biegu nie używasz sprzęgła więc się zapowietrza.

Sprawdź czy nie cieknie na łączeniu skrzynia , silnik jeśli nie widać wycieków idź po przewodach do pompki sprzęgła może widać jakieś wycieki .
Nie ma wycieków. Wysprzeglik wymieniony. Płyn nie ubywa. ..
Nikt niema dobrej rady. ...
Pozostała ci tylko pompka sprzęgła , Miałem ostatnio taką sytuacje że pompka miała wytarte gumki i przy powolnym naciskaniu sprzęgło było bardzo płytkie , a jak nacisnąłem szybko to było idealne. Wymień (Zestaw naprawczy pompy sprzęgła ERT 200614) kosztuje jakieś 10 zł - powinno pomóc.
Pompa nowa...
Witam nie dawno nabyłem Sharana 2.8, 204 km z 2001 roku. napęd 4x4 . Mam skrzynie manualną 6 cio biegową. Problem polega na tym, że jadąc przy gwałtownym dodaniu gazu obroty silnika wzrastają a nie przekłada się się to na zwiększenie prędkości. Nie jestem pewien co jest przyczyną takeigo zachowania samochodu. Sytuacja ta głównie dzieje się na zwiększonych obrotach silnika. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Stron: 1 2
Przekierowanie