Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Brak hamulców , brak płynu w zbiorniczku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Dziś skończyły się hamulce w moim sharanie niestety .
Wyjechałem z pod domu i poczułem że pedał spada , a więc ewakuacja pod dom gdzie tylko przy podłodze bierze , tzw koła przednie blokuje.
Niestety nie ma płynu w zbiorniczku co mnie zaniepokoiło .
Że nigdy nie miałem takiego przypadku to pytanie czy brak płynu hamulcowego w zbiorniczku to na 100 % wyciek ??
Co jest dziwne nie pali mi się żadna kontrolka na pokładowym , jedynie kontrolka klocków , a z tego co się dowiedziałem od poziomu płynu jest inna .
Chcę zalać układ i sprawdzić gdzie może być przeciek tylko pytanie jaki płyn i jakiej firmy do układu z ABS i ESP .
Gdzieś na forum wyczytałem o hydraulicznym sprzęgle która jest na tym płynie i jest to dla mnie czarna magia. Może ktoś wytłumaczyć o co chodzi i jak rozpoznac czy mam hydrauliczne sprzęgło ?

Pozdrawiam
(30-11-2016 23:04)dper20 napisał(a): [ -> ]Witam
Że nigdy nie miałem takiego przypadku to pytanie czy brak płynu hamulcowego w zbiorniczku to na 100 % wyciek ??
Co jest dziwne nie pali mi się żadna kontrolka na pokładowym , jedynie kontrolka klocków , a z tego co się dowiedziałem od poziomu płynu jest inna .
Chcę zalać układ i sprawdzić gdzie może być przeciek tylko pytanie jaki płyn i jakiej firmy do układu z ABS i ESP .
Gdzieś na forum wyczytałem o hydraulicznym sprzęgle która jest na tym płynie i jest to dla mnie czarna magia. Może ktoś wytłumaczyć o co chodzi i jak rozpoznac czy mam hydrauliczne sprzęgło ?

Pozdrawiam
Płyn hamulcowy sam z siebie nie znika, powinieneś mieć DOT-5 jeśli się nie mylę, firma powiedzmy popularna Wink
Co do sprzęgła to jest to ten sam obwód płynów z hamulcami.
Jeśli sprzęgło działa to uzupełnij płyn i szukaj gdzie masz nieszczelność (żeby nie zapowietrzyć sprzęgła).
Od poziomu płynu masz czujnik w nakrętce zbiorniczka płynu hamulcowego.
dowolny plyn hamulcowy czy kupiony w markecie czy w sklepie samochodowym DOT4. Dot 5 sie nie nadaje bo to sportowy plyn.

Sprzegla juz od chyba 20 lat wiekoszosc firm robi juz nie na linke a wlasnie hydrauliczne.
Niestety przewód dziurawy po stronie kierowcy pod środkowym słupkiem .
Ma ktoś schemat przewodów hamulcowych do tyłu ?
Jak cenowo może to wyglądać ?
Zaśpiewali mi 350 z przewodem chodz moim zdaniem trochę za dużo .
Przekierowanie