Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szarpanie silnikiem podczas odpalania i gaszenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Od około pół roku posiadam Sharana 2005 z silnikiem diesla 130km. Silnik pracuje mega pięknie równo ,nie kopci,przyspiesza jak należy ale nie podoba mi sie lekkie szarpniecie silnikiem podczas odpalania i gaszenia. Poduszka na skrzyni jest nowa,świece też ,nie ma jakis luzów na zawieszeniu bo wszystkie gumy na wahaczach itd wymieniłem.Proszę o rady.Pozdrawiam
Jesli klapagaszaca dziala to dwumas kolego juz wysmigany.
Poduszka na skrzyni czyli rozumiem, ze lewa w komorze silnika? A w jakim stanie prawa i lizak pod skrzynią?
Klapa gasząca co to takiego bo nie wiem? Jeśli chodzi o sprzęgło to wydaje mi się być raczej sztywne. Pedał sprzegła chodzi twardo jakby nie był wymieniony wysprzeglik, dosyć szybko rusza do tyłu podobno w ten sposob można wnioskować,że jest sztywne ale jeśli chodzi o pracę sprzęgła to nie ma żadnych szarpnieć pracuje idealnie.Łapa na dole wymieniona. Obiło mi się o uszy że powodem może być podciśnienie przy zaworze egr.Możliwe to?
Jeszcze jedna rzecz która mnie zastanawia delikatne drganie słychać na postoju wystarczy że ruszę lekko dzwignią zmiany biegów i jest cisza.Poduszka silnika też widać jak nowa .
Poduszka, pisałem, ze są trzy ;-)
Czyli jedna to łapa,druga po prawej pod filtrem powietrza a trzecia gdzie?
Pod skrzynia na środku tzw lizak widać ja w otworze osłony silnika
Lizak jest nowy mówimy o tej co łaczy skrzynie z silnikiem? Pod filtrem druga a trzecia gdzie?
Mariusz nie pij więcej ;-) mniej tez nie ;-) lewa skrzynia/silnik, prawa olejowo gumowa pod filtrem i lizak razem trzy :-) to wszystko. Montowane w fabryce mogą wytrzymać do 300kkm ale nie ma na to reguły. Sam wyczuwasz to szarpanie czy ktoś "kibicował" gdy odpalałeś auto?
Stron: 1 2
Przekierowanie