Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Ford Galaxy 2002r. Brak swiatel cofania??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,niedawno kupilem Galaxy 2002r. Silnik 115 AUY I niemam wogole swiatel cofania,zarowki sa dobre czy to czujnik siedzi??ktory jest bezpiecznik od wstecznych,moze ktos opisac jak dostac sie do czujnika albo co moze byc przyczyna?????
W Galaxy możesz mieć 2 światła cofania (chyba nie wszyscy, ale wielu), więc - jeżeli żarówki są ok - to trzeba szukać tych elementów łańcucha, które są wspólne. Pierwszy typ: kabel w klapie, drugi typ: bezpiecznik, trzeci: połączenie bezpieczniki-klapa. W tej kolejności proponuję śledztwo.
A ktory jest bezpiecznik od cofania??
Heh, śledztwo :-)
Naprawiałem instalację elektryczną w bagażniku na rowery, który jest mocowany na hak.
Podłączyłem do gniazda haka... Testuję: kierunki - są, stopy - są, przeciwmgielne - są... ale zaraz... są na bagażniku ale na samochodzie nie ma... Odłączam bagażnik, przecimgłowych dalej nie ma... podłączam - są ale tylko na bagażniku... hmm... żarówki się spaliły, dwie na raz? Może bezpieczniki? Dziwne bo jakby miały się świecić przeciwmgłowe na bagażniku ale sprawdzam - dobre...

Już miałem plan na grzebanie w przelotkach itp...

Ale, ale... Całą operację robiłem przy podniesionych drzwiach tylnych, światła były dobre, tylko świeciły w niebo :-)
Bezpiecznik sprawdzony i w przelotce prawej w klapie bagaznika tez kable całe, to zostaje chyba czujnik tylko ???
Witam.

A jaki problem zdjąć wtyczkę z czujnika, włączyć wsteczny i sprawdzić czy zwiera.

Pozdrawiam
Też mam problem z światłami wstecznym i podepne się pod temat, w którym miejscu na skrzyni jest czujnik/wlacznik świateł?
Witam
U mnie też problem z światłami wstecznymi.
Z zainteresowaniem śledzę dalej ten wątek.

pozdrawiam
(20-11-2016 13:28)loVWe napisał(a): [ -> ]Też mam problem z światłami wstecznym i podepne się pod temat, w którym miejscu na skrzyni jest czujnik/wlacznik świateł?
Wtyczkę z niego zdejmiesz od dołu, po zdemontowaniu osłony, jest tylko ta jedna wtyczka na skrzyni od strony lewego koła.
Wsadz spinacz jak nie bedzie swiatel szukaj dalej. A wsadz w wtyczke od wlacznika na skrzyni bkegow.
U mnie ktos zamienil kable przy montarzu lamp lift. I swiatla noe bylo Smile
Przekierowanie