Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
jak w temacie. Sorry że na tym forum bo chodzi o mój drugi samochód VW Lupo ale forum lupo to inny poziom wiec wolę tutaj się zapytać.
Otóż od kilku dni radio potrafiło mocno pierdnac w głośniki jakby jakieś przepiecie i zgasnąć, ale dawało się włączyć. niestety teraz juz się nie włącza i ciągle miga podświetleniem przycisków... o co moze biegać. obawiam sie końcówki mocy...
W radiu jest i koncowka i taki scalak ktory podnosi napiecie bo wszelkie wzmacniacze potrzebuja napiecia okolo 30 V. To koszt niewielki wiec mozna pobawic sie lutownica.
Masz zdejmowany panel?
(09-11-2016 15:05)kalamb napisał(a): [ -> ]Masz zdejmowany panel?

Panel to za wiele powiedziane, taki częściowy panelik z cyframi na dole radia.
Sprawdż i wyczyść styki w radiu i panelu. Możesz tez spróbować podgiąc blaszki styków aczkolwiek musi być odpięte zasilanie
jutro to ogarnę, mam na szczęście wyimaki do vw... choć w kosciach czuję ze to nie styki.. styki dawalyby pierdzenia na wybojach a tu pierdzialo różnie, nawet na postoju...
Brudny czy zapatynowany styk potrafi naprawdę dużo ;-) i w różnych sytuacjach niekoniecznie związanych ze wstrząsami. Sprawdź tez zasilania na kostkach ISO. Jeśli migają przyciski to jakieś zasilanie dochodzi tylko za małe aby uruchomić radio. Aczkolwiek końcówki mocy tez wykluczyć całkowicie nie można. A tak nawiasem to co to za radyjo jeśli to nie jest tajemnica?
Na 99% to Gamma + osobny Cd player nad radiem... ale zabiles mnie tym pytaniem. Gdybym nie byl w domu ze śpiącą córką to bym poleciał sprawdzić. wstyd nie wiedzieć...
a cha jeszcze jedno, to miganie ma stałą częstotliwość, nie jest przypadkowe.
Żaden wstyd :-) ja mam obecnie Blaupunkta Canberra Sd27 dość stare ale dobrze brzmiące i gdy nie wyłącze radia a wyłącze zapłon i wyjmę kluczyk tez miga regularnie podświetlenie. Nie mierzyłem jeszcze pinu 6 na kostce zasilającej ISO bo na tym pinie jest realizowane podświetlenie.
w razie co to z seata została mi chyna scala czy jakos tak tylko kodu nie mam. zastanawiam się nad sprzętem Nakamichi. kiedyś byla to wysoka półka teraz. kombajn do auta 2 din mozna kupić za ok tysiaka wiec cos. mi trąca padliną bo za tyle. to kupilem peyinga aliena 2din co go mam w seacie.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie