Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Poprawa światła cofania sharan 2006
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam czy ktoś ma patent na poprawę światła cofania, bo ta mała okrągła lampa daje bardzo mało światła.Może ktoś testował żarówkę ledową i coś napisze.
witam tu kolega z forum zakładał żarówki http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...5#pid93435
Dolozyc dodatkowa lampke pod zderzakiem. Led w lampe jeszcze pogorszy sprawe.
odgrzebie temat - moze jednak zakładał ktoś LED`a w miejscu żarówki? Mój mechanior coś takiego zakładał ale nie pamieta gdzie kupował... tylko kost ~25 PLn za sztuke żarówki i mówi ze niebo lepiej .

ktoś montował ? jakiś namiar na zakup ?
Mam starszą wersje lamp (dodatkowo cofania zblendowane) i przy niesfatygowanych zębem czasu lusterkach i czystej tylnej szybie widoczność nie jest powalająca ale wystarcza ;-)
Próbowałem wkładów led ale jest jeden problem, po pierwsze bardzo trudno o „żarówki” poniżej 4000 K czyli świecące światłem neutralnym i białym zazwyczaj dostępne są te o zabarwieniu niebieskim ( barwa zimna) i tu się kompletnie nie sprawdzają. Dodatkowo ważnym elementem jest kąt świecenia ( zazwyczaj dostępne są z szerokim kątem ) czyli światło rozproszone nie daje rady w lampach cofania zwłaszcza pseudo soczewce.
Niestety lampy w Sharan dość często się rozszczelniają i są zabrudzone od wewnątrz w takim przypadku nawet dobrze dobrany led niczego nie zmieni
Przekierowanie