Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: kabel antenowy CB którędy ...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej

Okazało się ze najprawdopodobniej przez kabel antenowy od CB leci mi woda do bagaznika (nie znalazłem innego logicznego wytłumaczenia - po jeździe w deszczu z anteną mokro - bez anteny sucho...)
teraz pytanie jak poprowadzić kabel żeby to sie nie powtarzało? Obecnie miałem puszczony wzdłuz tylnej klapy na ile pozwalała długośc kabla (a pozwalała na jakies 2/3 wysokości klapy) i potem przez uszczelke do środka ...

wymyśliłem ze kupie dłuższa przedłuzke anteny i puszcze ją na ssamym dole klapy jakoś ... ale jak macie jakieś inne pomysły to posłucham i popatrze jak ktoś ma zdjęcia
Ponieważ ja mam cb w miejscu radia a antenę z tyłu na środku przy samej klapie bagażnika, kupiłem z 6 m kabla przeprowadziłem przy podsufitce i na końcu wychodzi w narożniku przy teleskopie klapy przez uszczelkę i nawet w największe ulewy nic do środka mi nie kapie.
no właśnie zastanawiam sie czy iśc gornym rogiem ja ty czy przy progu bo dokupilem 4m przedluzke
Ja bym przedłużki nie robił lepiej cały kabel
Tak jak na zdjeciu jest to woda sie bedzie dostawac do srodka.
Proponuje zalatwic sobie ladne mocowanie na klape lub dziura w dachu i staly montaz,potem motylek i antena. Tez bede tak robil. Choc w Seacie Ojca mam na klapie i jest ok. Ale u siebie bede robil jak mam w T4 ,dziura w dachu i staly montaz.Gdyz na do klapy orginalny kabel jest troche krotki i radio musi byc przymocowane obok recznego na plastiku siedzenia. Bynajmniej ja mam tak zrobione.
No właśnie kabel był za krótki to wymieniłem cały by nie sztukować, a tak jak na zdjęciu mam z 1,5 roku i jeszcze ani jedna kropla nie wpadła do środka. Robienie dziury w dachy to chyba nie za bardzo, zwłaszcza później przy odsprzedaży auta, i po za tym ja mam na magnez, stałej nie chce bo nie wjadę do garażu.
Przekierowanie