Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: kołek/trzpień zawiasu sharan
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Panowie mam pytanko... jedna z ostatnich napraw mojego sharana...

przednie lewe drzwi wadza o tylne przy zamykaniu ...

zauwazylem luz na trzpieniu w zawiasie... idzie to wymienic czy cos z tym zrobic ??

mam inne drzwi wiec jesli idzie to wymienic to zaden problem ...

pretor

Z tego co się orientuję, to przy zbyt luźnym trzpieniu fachowcy rozwiercają otwory w zawiasach i dorabiają nowy grubszy.
Z taka usterką to chyba najlepiej udać się do dobrego blacharza-lakiernika, oni mają wprawę w rozbieraniu i składaniu takich elementów.
tam pewnie sie wyrobila jakas tulejka bo znajac zycie na pewno cos jest..

kwestia tylko czy idzie to wybic i wbic np z innych drzwi

ma ktos schemat tego ?? np z jakiejs instrukcji serwisowej ??
(12-10-2016 12:19)xspeed99 napisał(a): [ -> ]ma ktos schemat tego ?? np z jakiejs instrukcji serwisowej ??

Proszę bardzo
[Obrazek: 000ec0bb887f.jpg]
dzisiaj był u mnie kumpel też ma luz na zawiasach, ale mówił mi że można te trzpienie kupić w ASO ,ma jechać w tym tygodniu albo na początku przyszłego,więc jak coś to dam znać czy można coś takiego zakupić .szczerze mówiąc to nie słyszałem żeby to można było kupić
W ASO Palmowski w Olsztynie pytalem do rocznika 2005 nie mozna dostac nic zwiazanego z zawiasami drzwi. Wiec nie wiem ,moze gdzies maja w ASO inne dojscia,sam bym kupil cos takiego. Bo w ogolnie to porazka z drzwiami w SGA. Zadnej regulacji i jeszcze kompletow naprawczych nie ma.
(12-10-2016 13:21)Kristobal napisał(a): [ -> ]
(12-10-2016 12:19)xspeed99 napisał(a): [ -> ]ma ktos schemat tego ?? np z jakiejs instrukcji serwisowej ??

Proszę bardzo
[Obrazek: 000ec0bb887f.jpg]

dzieki wielikie Smile

a ta czesc kolo zawiasu z numerem 5 to nie bedzie to ??
Zawiasy można kupić w ASO przynajmniej tutaj w Norwegi maja chyba po 150zł sztuka czyli para ( samiec i samiczka) Jest to wersja do przespawania. Ja osobiście przełożyłem tylko bolec(część z rysunku Nr 5) który uprzednio górną część zeszlifowałem i bolec wyskoczył z tulejką (siateczką) która to ona powoduje ten luz. Wszystko idzie ładnie zrobic nawet przełożyć z innych drzwi jeśli są ok.

pretor

A ma ktoś fotki rozebranego zawiasu z trzpieniem na wierzchu z SGA ?
Co prawda w swoim Sharanie nie mam dużego luzu i drzwi wiszą w miarę normalnie jak na wiek auta ale w Passacie w którym jeżdżę aktualnie, drzwi kierowcy wiszą sporo i przy 80-90 km/h zaczynają wygrywać melodie. A to przydało by się zrobić.
(12-10-2016 23:54)Bogos napisał(a): [ -> ]Zawiasy można kupić w ASO przynajmniej tutaj w Norwegi maja chyba po 150zł sztuka czyli para ( samiec i samiczka) Jest to wersja do przespawania. Ja osobiście przełożyłem tylko bolec(część z rysunku Nr 5) który uprzednio górną część zeszlifowałem i bolec wyskoczył z tulejką (siateczką) która to ona powoduje ten luz. Wszystko idzie ładnie zrobic nawet przełożyć z innych drzwi jeśli są ok.

a jak go pozniej rozklepales czy umocowales by nie wylecial ??
mam jakies drzwi wiec moglbym poprobowac Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie