Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 2009 - oba XENONY przestały świecić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam


Odebrałem dziś auto od mechanika (olej, filtry, coś w zawieszeniu, wymienił także akumulator). Wszystko było OK cały dzień bo jeździłem na dziennych, teraz włączam lampy i oba xenony nie świecą !

Niestety mam do niego kawałek i nie mogę teraz wrócić Sad
Podłączyłem VCDS - nie łączy się z modułem komfortu (46).
Czy to może być powiązany problem?

Czy może jakiś bezpiecznik? W kabinie sprawdziłem, od lamp są takie małe tylko??
Wydaje mi się że od xenonów powinny być jakieś większe, może przekaźniki?

Podpowie ktoś gdzie szukać problemu?
sprawdz w 09 co ci powie
moze dwa palniki sie spaliły ale wyjmij wtyczkę z lampy i sprawdz czy włącznik swiateł podaje napięcie na lampę to bedziesz wiedzieł gdzie szukać dalej
witam
modułu komfortu (46) nie ma tylko (09) centralna elektronika
ale tam nie znajdziesz żadnych błędów od ksenonu jak już to szukaj Światło Lewe (29),Światło prawe
Z lampą lewą i lampą prawą BRAK KOMUNIKACJI Sad

Czy może to być wina włącznika świateł? Jak go sprawdzić?
witam
podłaczę sie pod temat , mam problem z prawa lampa xenonową vw sharan mk2 2003r 1,9 130 km lampa gasnie czasem odrazu po właczeniu swiatel albo po paru minutach , nie wiem juz gdzie szukac problemu , zaplonnik wymieniony , przetwornica przełozona z lewej na prawa, żarnik zmieniony na nowy a problem dalej jest. Moze którys z kolegow miał juz taki dziwny przypadek bo juz pomysły mi sie koncza gdzie szukac dalej Confused
Ale przetwornice chyba nie są takie same bo lewa jest główna, więc może to przełożenie nic nie da
Witam.

Przetwornice są takie same, lewa i prawa, tylko lewa ma więcej pin-ów obsadzonych. Na jaki zapłonnik wymieniłeś skoro w oryginale nie występuje jako część zamienna tylko razem z lampą, a te które sprzedawane są jako oryginał sygnowany przez AL chodzą po 400zł, a używki i chinole po 250zł i nie sądzę, że taki zakupiłeś Wink, a jeśli kupiłeś tanią używkę, to masz dużą szanse, że trafiłeś uszkodzoną tak samo jak Twoja. Przetwornica prawa na swoim pin-ie 5 ma masę z karoserii, na pin-ie 4 zasilanie "+" z bezpiecznika, a na pin-ie 10 (wspólnie z lewą przetwornicą) wyjście z modułu centralnej elektryki z pin 19 zielonej wtyczki 26-sześcio pin-owej, pin-y 1,2,3 przetwornicy to pin-y 1,2,3 zapłonnika, pin 4 przetwornicy to pin 5 wtyczki lampy, pin 10 przetwornicy to pin 12 wtyczki lampy. Więcej do szczęścia Ci nie jest potrzebne do wstępnej diagnozy, sprawdzasz najpierw połączenia/przejścia i ich stan, potem w momencie braku "światła" sprawdzasz czy jest zasilanie/masa i sygnał z modułu na przetwornicy. Jeżeli zamieniałeś przetwornice, żarniki i jest dalej to samo, to albo zapłonnik albo instalacja/połączenia(wtyczki/pin-y), to jest prosty układ i filozofii nie ma.

Pozdrawiam
witam
jutro jade do mechanika jak on coś znajdzie o co chodzi z tym ustrojstwem to napisze gdzie był problem .
Smile
Przekierowanie