Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: zamek kierowcy obraca się
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
cześć , jest problem w galaxie , zamek w drzwiach kierowcy zaczął się obracać w koło , ktoś miał z tym styczność czy to trzeba samą wkładkę + nowy kluczyk czy rozebrać i coś w środku wymienić z mechanizmie i zostanie stary klucz ?
(05-10-2016 16:52)Dołas napisał(a): [ -> ]cześć , jest problem w galaxie , zamek w drzwiach kierowcy zaczął się obracać w koło , ktoś miał z tym styczność czy to trzeba samą wkładkę + nowy kluczyk czy rozebrać i coś w środku wymienić z mechanizmie i zostanie stary klucz ?

da sie naprawic to przewaznie pada , czesci zamka
To jakiś tani zamiennik. Naprawiam te klamki i stosowane są dwa zestawy. Tańszy do starszego modelu z lat 95-97 a w późniejszych latach zestaw droższy. Ceny zestawów to 50 a drugi 70 złotych.
Tu masz jak wygląda zestaw ori do Twojej klamki
[Obrazek: 63d398b01548.jpg]
Rocznik 2002 czyli opcja droższa ale kluczyk wtedy zostaje ten sam a wymienia się pozostałe co jest uszkodzone w zamku tak? Jakiś link można prosić? Smile
Same wioselka idzie kupic w skodzie. Dibrac tylko mniejwiecej dlugosc i tyle. Raczej to woselko sie niszczy. Ale co sie dziwic jak ludzie nie smaruja wkladek a wystarczyloby szczykawa zapodac oleju w zamek co jakis czas.
Paweł masz rację z tym smarowaniem Wink bez tego ani rusz.

Co do uszkodzeń to najczęściej pada wiosełko i ten pierwszy element po lewej stronie sprężynki na fotce.

Ja zawsze biorę od nich oryginał i nie miałem żadnej wtopy.
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zamka...00426.html
Wiem że cena spora ale wszystko pasuje idealnie a przy tańszych zestawach z podróby niektóre części już podczas montażu się rozsypywały.Angry
Kupilem auto i nie szlo klucza obrocic a teraz to palcem jednym sie da. Tak tez zrobilem z wycieraczkami linkami zmiany biegow nadmuchem i chyba jeszcze ze 10 innych rzeczy. Zawsze wszystko przesmarowuje. Zgnije od smaru a sie nie zatrze.
Witam co do tego zestawu ja u siebie wymieniałem od golfa 4 pasuje fajnie a i cena atrakcyjna bo 10 zł w karzdym motoryzacyjnym do dostania pozdrawiam
(06-10-2016 10:39)grzesiekm napisał(a): [ -> ]Witam co do tego zestawu ja u siebie wymieniałem od golfa 4 pasuje fajnie a i cena atrakcyjna bo 10 zł w każdym motoryzacyjnym do dostania pozdrawiam
Grzegorz a nie skracałeś wiosełka? Bo z tego co pamiętam to jest delikatnie inna długość.
A dziś będę w sklepie to zabiorę ze sobą klamkę i sprawdzę może faktycznie będzie pasowało plug&play to było by super.Wink
Wróciłem ze sklepu z nowym zestawem naprawczym klamki golf 4. Nie pasuje plug&play do SGA. Po delikatnym przerobieniu można to dopasować.Wink
Taki zestaw:
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zamka...16813.html
1. Wiosełko pasuje w otwór ale długość wiosełka trzeba skrócić o 4 mm (Ori ma dł 42,5mm).
2. Zabezpieczenie pasuje
3. Sprężyna ma delikatnie większą średnicę ale może ją wciśnie
4. Cząstka z trzema wypustami nie pasuje. Wymiar zewnętrzny za duży i wymiar na ośkę za mały. Ta część jako druga pęka po wiosełku więc warto żeby pasowała.

Za zestaw taki zapłaciłem 8,5 zł w motoryzacyjnym. Jeśli potrzebne tylko zabezpieczenie i wiosełko to warto pobawić się i przerobić. W wolnej chwili zrobię foto relację.Wink
Stron: 1 2
Przekierowanie