Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nakładki progów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Montowaliscie może zewnętrzne plastikowe osłony progów?
Mam je aktualnie zamontowane ale miejscami się odklejają.
Z tego co zauważyłem jest to przyklejone na taśmę lub piankę dwustronną lecz to miejscami się odkleja .

Możecie jeszcze napisać jaka jest różnica między wewnętrznym a zewnętrznym progiem ?
Pytam bo w prawym wewnętrznym progu mam dziurę i chciałbym to zrobić.
Można to gdzieś kupić?

Pozdrawiam
Progi wewnętrzne są od góry przyklejone a od dołu przykręcone. Próg nakładka zewnętrzna wchodzi i zatrzaskuje się na zatrzaskach a od dołu przykręcona jest na wkrętach. Miałem gdzieś fotki ale zapodziałem. Jeśli konkretniej chcesz coś wiedzieć to pisz do kolegi @Red, on ostatnio montował u siebie takie progi oryginalne.Smile
Osobiscie mam takie progi,ale jak bym zakładał i ponosił koszty to grubo bym sie zastanawiał nad tym. Moim zdaniem to potrzebne to jest jak dzwonek zajacowi na polowaniu. Ani to żadne zabezpieczenie przed korozja ani nic. Jak próg poleci to nawet nie wiadomo kiedy,i za pozno aby go ratować aby dziur nie było. Jedynie wygląd lepszy,wiadomo teraz ludzie patrzą na wygląd ( ale ładna miska chleba nie da) a nie na praktyczność.
No i tu cie popieram w 100 %. Wygląd super. Żeby jeszcze ściąganie tych progów było bez zniszczeń i można było to robić co pół roku to okej. Pamiętam ze w oplu się z takimi progami uzeralem i miałem ich serdecznie dość.
Andrew7800 piszesz o sposobie w jaki są montowane nakładki?
Jeśli mam do wymiany próg wewnętrzny to jest on zespolonych z zewnętrznym?
Gdzie kupię progi do sharana ?
Tak piszę o tych progach. Masz oryginalny próg blaszany. Na to przyklejasz część wewnętrzną proga plastikowego i od dołu się przykręca na wkręty. Potem wpinasz w zatrzaski powłokę zewnętrzną progu(to co widzimy jak patrzymy na próg) i od dołu wkręcasz wkręty. Kolega @Red ostatnio zakładał do swojego auta takie progi nakładki. Tu na forum rzadko zagląda ale znajdziesz go szybciej na Forum VW Club Polska to dokładnie opisze co i jak. Szukałem zdjęcia tych części bo specjalnie robiłem ale gdzieś zapodziałem . Jak znajdę to opiszę jak to dokładnie jest ale to po weekendzie.Smile

Co do zakupu to rzadko to można dostać i nie są idealne. Szukaj na portalach Allegro lub OLX, na szrotach. Może w przeciągu miesiąca coś będę miał ale w tech chwili na 100% nie mogę obiecać bo to towar deficytowy.Wink
Mam jakies zdjecia od swoich jak były zdjęte ,komuś wysyłałem ale nie pamietam komu. Jak ktos chce to pisać na PW.
witam mam pytanie ostatnio słyszałem że w sharanie w 2010 r I Gen wprowadzono plastikowe progi żeby nie rdzewiały ktoś słyszał o tym ? to prawda ?
Wprowadzono takie progi po 2004 roku ale czy one zabezpieczaja przed korozja to chyba bym nie powiedzial, raczej wyglad estetyczny to juz predzej.. a to bardziej takie nakladki na progi sa, czyli masz dalej te same progi plus plastikowa nakladka
nie całe progi beż nakładek chyba
Stron: 1 2
Przekierowanie