Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Pytanie na temat dwumasy dsg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiem że to nie forum golfa, ale niezawodne forum sharanaSmile mam taki problem(zamieściłem też pytanie na forum golfa):

Stałem się posiadaczem Golfika V 1.9 tdi 105 KM, DSG, 2006 rok (oznaczenia silnika jeszcze nie znam).
więc w aucie hałasuje koło dwumasowe, wg. katalogu na iparts.pl powinienem zakupić koło o nr.03G 105 266 CG lub 03G 105 266 BE, jednakże mam dostęp do koła (używanego co prawda ale sprawnego) o nr. 03g 105 266 BD, na wygląd i pomiary koła są takie same. czy mogę założyć koło o tym numerze? to koło jest od silnika BKD.
czym one mogą się różnić? może jakieś różnice rzędu nm mają znaczenie? być może tłumienie jest inne? ale w regeneracji kół pewnie nikt się nie przejmuje tłumieniem i ludzie jeżdżą na takich. CO byście zrobili? wymienić koło na to z BKD? koszt znikomy, montaż darmowy.

Dzięki i Pozdrawiam
PS> pierwsze wrażenia z golfika (jeżdzę na co dzień sharanem) super autoSmile
Witam.

Sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie, jak koło dwumasowe może mieć takie samo tłumienie dla silnika 105KM/250Nm i dla silnika 140KM/320Nm. Zewnętrznie będzie pasowało ale jak się będzie zachowywało po zamontowaniu to zależy od stopnia jego zużycia, zużycia sprzęgieł jak i silnika. Z doświadczenia, nie znam klienta, który byłby zadowolony z montażu używanego dwumasu, a tym bardziej nie od swojego modelu, nie mówiąc już o tym, że jeszcze nie spotkałem używanego sprawnego dmumasu, nie mówiąc już o pseudo regenerowanych. Jak Cię robocizna nic nie kosztuje to możesz się bawić w używki i na dodatek od innego modelu ale wyjdziesz na tym podobnie do kolegi JędrekZ i jego walki ze sprzęgłem (choć on nie walczył z DSG). Przy DSG, tak jak przy innych skrzyniach, wymiana tylko na nowe koło + kpl. sprzęgło i to akurat nie jest naciąganie przez producentów, chyba, że ktoś lubi często skrzynie wyciągać.

Pozdrawiam
Przekierowanie