Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Silnik AJM kOPCI
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wczoraj kupiłem golfa gti 1.9 tdi z silikiem AJM...

I mam problem (mam nadzieje ze mały) Smile

standardowo zrobilem jazde probna i wsio ok silnik ma moc, pracował ładnie... powrót do domu tez ok (ok 70km )

pozniej pojechalem 10 km i troszke go przegoniłem predkosc max 160km i nie pałowałem do czerwonego, max 4 tys obrotow)

dojechałem sobie do celu i skrecajac zauwazylem za soba chmure dymu.... golf zaczal kopcic nawet na wolnych obrotach a jak da mu sie gazu to kopci zdrowo...

Płyn i olej ok (nic nie ubywa i nic nie przybywa)

co to moze byc ??


edit. z objawów nieraz ciezko zapala jak postoi dluzej... (mówił mi nawet o tym czlowiek od ktorego kupilem auto)

hmm moze to tez warte uwagi jest Smile

Turbo padło poprostu??


z objawów zauwazylem jeszcze ze jak odkrece korek od oleju wydostaja sie spaliny, nie jest tego az tak bardzo wiele ale jednak... (silnik obrotów nie zmienia)
pracuje ładnie i cicho
jak spojrzałem na turbo jest zapocone....

Mozliwe ze pekł,spadł jakis waz ???


sprawdzałem w intercoolerze oleju nie ma (no zdjeciu rury znikome ilosci)
Witam.

Jest taki magiczny zestaw słów "uszczelniacze pompowtrysków", jest też słowo "pompowtryski" i wiele innych z tym związane Smile. Z "bogatej diagnostyki" jaką przeprowadziłeś i opisałeś tylko to mi przychodzi na "start" Wink.

Pozdrawiam
Dzieki...

Gdzies w necie widzialem opis jak sprawdzic to kompem, zawsze jakas pewniejsza diagnoza...


bede szukal w necie pod tym katem Smile czy li to turbo poki co odpuscic ??
Panowie niech ktos madry Big Grin Mi podpowie Smile

czy pompowtryskiwacze z silnika AUY podejda do AJM ??

Oba maja 115 KM ....


pzdr Smile
Witam.

Zewnętrznie będą pasowały, natomiast z tego co pamiętam mają inną charakterystykę elektrozaworu, być może wewnętrznie też się różnią pewnymi elementami. Założyć możesz, natomiast będzie potrzebna wizyta u tunera i korekta w sofcie. W Golfach oprócz ajm był też silnik auy ale też miał inne pompki niż auy w Sharanie.

Pozdrawiam
pytam bo mam galaxy na czesci z silnikiem 1.9 tdi auy a golf to moje drugie auto. i po co mam szukac skor mam pompki w dobrym stanie ...

z tym ze ze silnik auy.. interesuje mnie wymiana p&p
Przekierowanie