Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Odma - temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7

telewizor

Witajcie wszyscy.Potrzebuje pomocy a dokładnie chodzi o rodzaj uszczelnienia przewodu do odmy a dokładnie co jest od strony silnika jaka uszczelka czy co bo leci mi tam oil.Wiem już że musze sprawdzić odme ale chodzi mi co tam jest.Dzięki za odp. sharan 1.9 tdi 90ps 96r.
no to masz problem :/ miałem to samo ta plastikowa rurka przykręcona od strony silnika na dwie śruby wchodzi tam jeszcze jakieś 5 mm na tym końcu jest uszczelka. Problem nie leży jednak w uszczelce tylko w całej rurce bo element który wchodzi do silnika często pęka i dlatego cieknie olej :/. Najlepiej wymienić cała koszt koło 60 - 70 zł. Wymiany możesz dokonać sam

telewizor

Ok. Ale jaki ta rurka ma symbol? Ewentualnie jaka ta uszczelka ma bie ale symbol?
witam telewizor jak kupisz nowa rurke to przy zakrecaniu podgrzej ja najlepiej opalarka po dlugosci bo mi pekla nowa przy zgrzewie na dole,a dlaczego bo jest zle ustawiona w stosunku do silnika.

VERONA

Ta rurka ma symbol HP 108 737 firmy TOPRAN i nazywa się przewód elastyczny odpowietrzenia pokrywy rozrządu.
Witam
Mam ten sam problem.
Już raz wymieniłem oring i nic się nie poprawiło, chyba też zakupię nowy przewód.
pozdrawiam
U mnie też się poci w tym miejscu. Będę musiał też zakupić cały przewód. Jak się to w Etce nazywa?

VERONA

Panowie,napisałem w moim pierwszym poście na tym forum dokładny numer odmy zamiennika.Sposób zakładania jest bardzo prosty i należy zakładać na zimnym silniku.Po prostu nie może być gorący.Nie ma najmniejszego problemu z wymianą odmy.W 99 % wymiana oringu nic nie daje.Odma generalnie jest delikatna,zakłada się ją tylko raz jak nową.Po nagrzaniu silnika większość prób poprawy( jeżeli przepuszcza olej)się nie udaje.Jeżeli ktoś ma problem z zakupem odmy to proszę o kontakt na priva.Pozdrawiam Sławek
Napisałeś numer TOPRANu, a ja jak kładę zamienniki to lepszych firm, albo oryginalne części, a w Etce pod hasłem: "przewód elastyczny odpowietrzenia pokrywy rozrządu" nie znalazłem.

Ok, kolega w sklepie mi to sprawdził. Oryginalny numer dla silnika AVG: 028 103 491 M
No dobra, to jest odpowietrzenie pokrywy rozrządu, a gdzie się znajduje odpowietrzenie komory korbowej silnika w VR6 czyli klasyczna odma?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie