Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czujnik poziomu oleju i temp. oleju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

Mam pytanko odnośnie ww czujnika, przymierzam się do wymiany i chciałbym się dowiedzieć czy to jest element kodowany/programowany czy wymiana 1 do 1 i po robocie.

Czy to mierzy też temp. oleju?



Objaw mam taki, że dość często wyskakuje mi komunikat: Check oil level
Po otwarciu maski i zamknięciu na kilka dni znika i tak w kółko.
Kabelki przy czujniku i wtyczce wyglądają na całe.

Chyba że macie jakieś inne przydatne informacje gdzie co i jak sprawdzić?

W Aso ponad 400 kosztuje na all.... około 80.
Mogę Ci dać namiar do gościa który Ci wyśle sprawną używkę w dobrych $$$$
Kupić to nie problem bo mam koło domu za 80 zeta, chodzi mi czy wystarczy tylko wymienić czy trzeba też jakąś adaptację robić ?
Proszę o informację czy ten czujnik trzeba kodować czy tylko wymienić?
Czujników z reguły się nie koduje. Kodowanie to wtryskow cr albo adaptacja egr przepustnicy.
wymieniasz po prostu - nic nie trzeba kodować

Czujnika za 80 dych nie kupuj.
Ja się kiedyś połakomiłem i miałem nauczkę - po około miesiącu czujnik zaczął przeciekać. Tak zaczął przeciekać tam gdzie wychodzą piny a następnie po około 2 miesiącach padł...

Kup dedykowany jakieś bardziej markowej firmy - ja nie pamiętam co następne wsadziłem... ale coś z bardziej znanych producentów Sad. Zapłaciłem około 200 zł
dzięki za odpowiedź, kupiłem czujnik oryginalny używany za 50 z gwarancją, zobaczymy ile podziała.
Witam pacjent to Sharan 1,8T silniki AWC rok 2002 problem to czujnik temperatury oleju w serwisie powiedzieli ze auto nie posiada czujnika temperatury w silniku są dwa czujniki jeden w podstawie filtra w ASO cena 60 zł drugi w misie olejowej cena 460zł ,szukając w internecie po opisie wyskakuje mi coś takiego ,http://autowanda.pl/?page=catalog/browse&cat[cve]=25e3&cat[cmo]=805&cat[cmf]=35e&cat[cat]=3be73f35&cat[gen]=622&offset=&sort=1
W wersji gdzie nie ma na tacho wskaznika temp oleju czujnik tez wystepuje?
Witam.

W modelach przedliftowych czujnik temperatury oleju był osobnym czujnikiem i jest taki jak autor znalazł i zamieścił w pierwszym poście i był on wkręcany podajże w podstawę filtra oleju, natomiast w poliftowych, a więc o taki jak pyta autor, czujnik temperatury oleju jest zintegrowany z czujnikiem poziomu oleju montowanego w misce olejowej, a w podstawie filtra poliftowe mają czujnik ciśnienia oleju.

Pozdrawiam
Stron: 1 2
Przekierowanie