Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: dziwne odgłosy przy przyspieszaniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witajcie!!!
od kilku dni słysze dziwne odgłosy jakby zawory klepały czy coś w tym stylu gdy przyspieszam na 2 lub 3 biegu przy raptownym dodaniu gazu.silnik się wkręca ale na początku coś chrobocze.koledzy pomóżcie bo czeka mnie urlop a nie chciałbym gdzieś sterczeć na boku tylko dojechać i wrócić bezpiecznie.
Ciężka sprawa. Za dużo możliwości, za mało danych. Od turbiny (chrobotanie wirnika po obudowie), przez szklanki (metaliczne cykanie przyspieszające w miarę wzrostu obrotów silnika) aż nawet do strasznie lipnego paliwa, na którym silnik będzie grzechotał, szumiał, wył (za niska liczba oktanowa). Huh
Po pierwsze to zbadaj skąd dokładnie dochodzą odgłosy.
Kolega miał coś podobnego - też coś mu rzęziło, chrobotało okazało się, że ma rozerwane nadkole i ono tak hałasowało. W zasadzie wszystko masz do sprawdzenia ...
Poziom oleju sprawdzony?
tak. koledzy możliwości jest wiele. olej jest stan.ale to na 100% coś z silnikiem.chociaż na luzie zauważyłem ze normalnie się wkręca na obroty bez rzężenia. po analizuje jeszcze. dam znac co zaaoserwowałem
Prawdopodobnie cos w silniku stuka albo w skrzyni bo 2na3 to napewno cos w tych dwoch najlepiej sprawdz cisnienie wszedzie ☺
ostatnio po dłuższym postoju wkorku przy ruszaniu zaczął kopcic na biało na rozgrzanym silniku;( jak nie urok to .... alhambra....
co to może być?? uszczelniacze na zaworach zdechły??
Predzej uszczelka pod glowica robiles juz u siebie?
właśnie nie robiłemu siebie..wiec może czas zrobićHuh
Przekierowanie