Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Proszę o rade w sprawie wymiany dwumasy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Musze wymienić dwumas i wiem że powinno się to robić z wymiana sprzęgła ale niedawno musialem ściągac skrzynie i mechanik powiedział że sprzęgło jest w super stanie więc co radzicie ?
Można wymienić tylko pamiętaj żeby dwumas był tej samej firmy co ten zestaw co masz. Czyli docisk i tarcza musi być tej samej firmy z tym dwumasem. Komplet wymieniają bo potem pitola ze nie dadzą gwarancji itp.
ok, dzięki wielkie
Z tym ze w cenie tej dwumasy to lepiej byś zrobił zakładając jednomas valeo.
Tylko czy to można w skrzyni 6 biegowej bo gdzieś wyczytałem że szybciej skrzynia może paść.
Wez mi wytlumacz co ma do tego ile biegow ma skrzynia do tego czy ma siasc czy nie?? Skoro seryjnie skryznie 5 biegowe mialy jednomas i od czasow prehistorycznych byl jednomas na pokladzie i tam sie nic nie krzaczylo to czmeu tu mialoby sie krzaczyc. Na jakim dwumasie mialbym jezdzic majac 450 Nm w swoim aucie?? Co miesiac go zmieniac na nowy czy jak?? Skryznia 6 biegowa jest duzo mocniejsza jak 5 biegowa. Nie pamietam na jaki niuton jest projektowana ale dosc znaczny. A ci co robia auta tego typu czyli TDI z duza moca to na czym jezdzą?? Tunerzy co maja swoje auta wlanse tez dlubniete na 300-400 koni to co maja zalozone tez dwumas?? Im nie siadaja te skrzynie?? Nie sluchaj patałachów co to wypisuja bo pisac na necie moze kazdy tyle ze bez rozumu i bez doswiadczenia. Patałachow sie pozbylismy z forum- czesiom dziekujemy.
A inne pytanie: macie jakieś dobre sklepy z dobrymi cenami jezeli chodzi o kpl. sprzegło? Wiem ze 1,7tys to min za materiał
Podrzućcie coś
Za 1100 zł masz nowy zestaw jednomasowy valeo. Zakładasz i smigasz bez stresu.
Jeśli skrzynia ma paść to padnie i nie ważne jakie sprzęgło. Przy jednomasie będziesz miał bardziej odczuwane puszczanie sprzęgła przy ostrej jeździe. Wink
Kiedyś czytałem na naszym forum ze z firmy valeo najlepiej kupywać zapachy na lusterko do kabiny -jak się ma to z jakością do tak ważnego elementu jak sprzęgło ?? .
Stron: 1 2
Przekierowanie