Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czym diagnozowac Seat Alhambra II 2011
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
Czym da rade diagnozowac Seat Alhambra II 2011 na laptopie (VCDS odpada)?
Kupiłem kabel vag usb kkl i funkcja automatycznego wykrywania modulow w VCDS lite wykrywa tylko skrzynie biegów (0x02). Skanowanie przerwałem po 0x10. Czy da sie na laptopie to robic?

Czy jedyne co ma szanse zadzialacto interfejs przez bluetooth (ELM 327)i manualne skanery ?

Pozdrawiam
najlepszy, najwiecej mozliwosci daje vcds. Ewentualnie skanery. elm to jest tylko do skanowania silnika i to jeszcze na tyle nieudolnego ze szkoda pisac. wywala beldy ktorych nie ma lub wyswietla inne kody bledow.
VCDS i to minimum wersja 12.12
(06-07-2016 23:59)zrezur napisał(a): [ -> ]Witam,
Czym da rade diagnozowac Seat Alhambra II 2011 na laptopie (VCDS odpada)?

A dlaczego VCDS odpada?

To dobry program. W Wersji 12.2.3 kosztuje około 100 zł.
Wyższe wersje są droższe.
Vcds lite to nie vcds. To tak jak kon i okon. Podobne ale jednak rozne to gatunki.
(08-10-2016 23:45)koleś napisał(a): [ -> ]
(06-07-2016 23:59)zrezur napisał(a): [ -> ]Witam,
Czym da rade diagnozowac Seat Alhambra II 2011 na laptopie (VCDS odpada)?

A dlaczego VCDS odpada?

To dobry program. W Wersji 12.2.3 kosztuje około 100 zł.
Wyższe wersje są droższe.

z jakim kablem polaczy sie z MK II ?
Kablem vcds i programem vcds bo to nieodzowne rzeczy stanowiace calosc. Do tego przypisane razem kluczem.
(10-10-2016 10:14)wesol napisał(a): [ -> ]Kablem vcds i programem vcds bo to nieodzowne rzeczy stanowiace calosc. Do tego przypisane razem kluczem.

no własnie, a koszt kabelka ok 2k PLN. Nie jestem mechanikiem, nie umiałbym wykorzystać potencjału VCDS-a. Rozważe tą opcje ponownie za jakiś czas.
A po co ci oryginal. Dzalalnisci nie prowadzisz. Za niecale 200 masz klona i po sprawie.
(10-10-2016 15:25)wesol napisał(a): [ -> ]A po co ci oryginal. Za niecale 200 masz klona i po sprawie.

A nawet za 100.

12.12.3
Stron: 1 2
Przekierowanie