Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Mokra podłoga bagażnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej

wczoraj mialem przykra niespodzianke gdy przez przypadek podniosłem mate ochronną w bagazniku... okazało sie ze pół podłogi (wykładzina i miejsca pod dodatkowe fotele) jest mokre.
Wilgoć jest tylko po lewej stronie czyli przy boczku w którym jest cały mechanizm od klimy (mam dwustrefową)
Mial ktoś cos podobnego ? Moze to byc spowodowane klimatyzacją ? Duże roznice temperatury skraplanie ito ?? moze przy dwustrefowej klimie nie powinno sie umieszczać tej plastikowej maty ochronnej?

a moze to jakaś kolejna wrr awaria jezeli tak to gdzie szukać przyczyn ?

na razie zdjałem wykładzine i przez nod przesłchła bede obserwował
Witam.

Sprawdź czy przewód odprowadzający skropliny z parownika się nie przytkał, on występuje nie tylko z przodu ale z tyłu też. Co do kratek nawiewu w nadkolu to co do zasady nie powinny one być przysłonięte matą ale raczej nie to powoduje "powódź" w Twoim aucie.

Pozdrawiam
gdzie szukać tego przewodu ? mata niby ma wycięcia przy kratkach ....
Witam.

Jak spojrzysz na plastikową obudowę parownika, nagrzewnicy i wentylatora to z lewej strony czyli od strony lampy będzie widać taki gumowy przewód wychodzący z niej i zaginający się w stronę podłogi, wąż ten jest/powinien być zakończony taką gumową zwężką i to ona najczęściej ulega zapchaniu.

Pozdrawiam
widać to od strony schowka czy trzeba ściągac boczek ? w schowku mam sucho BTW
Witam.

Nie wiem o jaki schowek Ci chodzi, bo w lewym boczku chyba nie ma schowka, jeśli chodzi Ci o tą plastikową kratkę wyciąganą z boczku, to tak wystarczy ją wyjąć i będzie widać. Galaxa nie znam na pamięć, piszę na podstawie Sharana.

Pozdrawiam
Galaxy ma tak samo boczek jak Sharan i Alhambra. Wybaczcie że dożucę swoje ale ja ostatnio miałem bardzo podobny przypadek z mokrym dywanikiem przy tylnym lewym boczku ale u mnie okazało się że to wężyk od spryskiwacza w przelotce klapy się rozszczelnił i lało się na podłogę. Jeśli to nie wina klimy to może to sprawdź co opisałem.Wink
Witam.

Jak najbardziej trzeba sprawdzić to co napisałeś, a nawet od tego zacząć bo to bardzo częsta usterka, o której zapomniałem napisać Smile. Przełamanie wężyka, ukręcona ośka spryskiwacza w silniczku czy jakiekolwiek inne przerwanie.

Pozdrawiam
hmmm tylko że nie pamietam kiedy używałem osatnio spryskiwacz tylnej szyby no i by była mokra klapa chyba ??
A może to jakaś bardziej błaha sprawa? Wymień dywaniki, mi się moczyły wszystkie szyby i deska z przodu od tego. Wyglądały oczywiście na czyste, dbam o furę. Angel
Stron: 1 2
Przekierowanie