Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zmiany poziomu płynu chłodzącego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie,słuchajcie mam problem a mianowicie otworzyłem dziś maskę po przejechaniu kilkunastu km i przez przypadek zauważyłem że przybyło mi płynu w zbiorniczku wyrównawczym co się może dziać???
odkrec korek i powachaj czy nie czuc spalin. Osobiscie wydaje mi sie ze przewrazliwiony jestes bo zawsze tak jest ze sie podnosi po odreceniu korka. Tak samo jak inna jest wysokosc plynu na zimnym jak i na goracym silniku.
Ale zauważyłem to jak otworzyłem maskę nie odkręcałem korka
sprawdź czy przy zamkniętym zbiorniczku nie twardnieje ci rura doprowadzająca płyn do chłodnicy...
jak nie to się nie przejmuj, możesz włączyć auto i odkręcić korek zbiorniczka poczekaj aż się nagrzeje jak otworzy termostat możesz zakręcić...
W ten sposób odpowietrzasz układ ....

małe wahania w zbiorniczku to normalka...

Pozdrawiam....
Ok dzięki zrobię to Wink
Witam

Taka ciekawostka, nie wiem czy to objaw nadchodzącej usterki.

Zauważyłem, że jeśli uruchomię silnik na chwilę, np. aby wjechać do garażu to w zbiorniczku wyrównawczym poziom płynu rośnie sporo ponad maksimum.
Jeśli przejadę się dłużej samochodem (normalna jazda) to po powrocie płyn jest pomiędzy min a max.

To normalne? Wcześniej może w ogóle na to nie zwracałem uwagi.
dodatkowa pompka <ta na pod szybiu> pompuje płyn po wyłączeniu silnika na chwile ona podnosi poziom płynu, mam to samo w 2,8 v6
Witam sharan 1.9tdi 115km Jak samochód jest zimny to plyn chlodniczy jest między MIN a MAX. a jak się sie zagrzeje silnik to spada do MIN. jak odkrece korek na cieplym silniku to plyn wzrasta połowy zbiornika . Czy to jest normalne. wczoraj jechalem na autostradzie Tak ze 130km/h i temperatura niecwzrosja cały czas 90stopni. Ogrzewanie też dziala. Zgóry dziękuję za odpowiedz
Przegon go jeszcze bardziej agresywnie. Jazda 130 km/h to tyle co nic. Albo doczep przyczepkę z ładunkiem i wtedy pocisnij. Po tym zdaj relacje z poziomami przy odkręcaniu.
Znaczy Wesoł sugeruje uszczelkę pod głowicą. Tongue Po ostrzejszej jeździe ściśnij przewody wodne, mają być miękkie. Jak są twarde i nie dają się ścisnąć to źle...
Stron: 1 2
Przekierowanie