Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Skórzana tapicerka - czyszczenie - czym?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam

czy któś z was własnoręcznie czyścił swoją skórzaną tapicerke ? Mozecie polecić jakieś dobre środki do tego ? Z tego co widzialem nie jest to skomplikowane i bardzo czasochlonne a czyszczenie u mmnie wycenili mi na 350 zł.

Z tego co patrzyłem na alledrogo mozna zestaw do czyszczenia i zabezpieczenia kupić za ok 100 zł moze troche wiecej.

Pytanie ktory wybrać - mam jasną skóre u siebie.
Witam.

Obejrzyj sobie, jeśli nie widziałeś, odcinek z serii 101 napraw w tvn turbo o czyszczeniu tapicerki, generalnie w tym programie jest dużo ściemy ale akurat o czyszczeniu tapicerki obejrzałem odcinek, bo się na tym nie znam i nie wkurzało nie to co tam mówią Smile, tu masz link do internetowej wersji:
http://player.pl/programy-online/101-nap...atpl#play, a tu masz link do strony producenta tych środków, które tam wykorzystano:
http://colourlock.pl/?gclid=CO_O246Rzc0CFRW3GwodTn0HFw.

Pozdrawiam
(29-06-2016 09:57)zdroyek napisał(a): [ -> ]witam
czy któś z was własnoręcznie czyścił swoją skórzaną tapicerke ?
Pytanie ktory wybrać - mam jasną skóre u siebie.
Moge Ci polecić środek który sie nazywa IDEAL VASK. Niestety niedostępny w polsce tylko w skandynawii ,ale może masz kogos co pracuje tu i mógłby ci to wziąć. Środek kosztuje 175zł za 5l ale mozna go uzywać do wszystkiego (dosłownie). Zależy od rozcieczenia. Dodatkowo polecam każdemu na YT Pana MONK który mieszka i pracuje (Auto detaling) w N i robi różne testy jeśli chodzi o auto detaling. Ja tym środkiem właśnie robiłem też jasną skórę w sharanie i teraz załuje że nie zrobiłem fotek bo to było dzień i noc. różnica powalająca.Tutaj masz link https://www.youtube.com/watch?v=f7P48oPMIvU do tego środka a resztę sobie znajdziesz u monka na kanale. Jest tego sporo i same konkrety. Miłego oglądania. nara
Zapomniałem. Do konserwacji skóry używam środek który ma najbardziej zbliżony zapach do skóry.
Dzięki jeszcze raz dzięki.
Żona oglądała razem zemną i teraz czeka mnie wycieczka do sklepu i czyszczenie naszej biedronki ;-)
A i znalazłem w bilxtra litrową pojemność
http://bilxtra.no/butikk/#!/tilbehor/bil...-ltr-90336
Niedługo jadę na ląd to kupię i porobię fotki ale nie będę filmował ;-)
Witam byłem przed urlopem w bilxtra i chciałem kupić, okazało się, że z marszu to się tak nie da. Oczywiście można kupić ale na stronie internetowej a u nich w sklepie odebrać. Tak więc po powrocie z urlopu zakupiłem i w tygodniu będąc na zakupach podjechałem i odebrałem. Przez weekend pogoda nie pozwoliła na testowanie a i za bardzo czasu nie miałem. Udało mi się rozpakować i zapoznać z instrukcją stosowania. Do czyszczenia felg zalecają rozcieńczyć w stosunku 1 część IDEAL VASK i 5 części wody. Narazie tylko psiknąłem w jednym miejscu felgę ale efekt jest Big Grin
[attachment=4794]
A żeby nie było niedawno naklejałem kropki na biedronce i całą ją kąpałem łącznie z myciem felg przy użyciu karchera i środka myjącego firmy autoglym. Jak będę miał pogodę i więcej czasu przećwiczę wnętrze. Bo felgi to jak będę zmieniał koła na zimowe zaplanowałem szorować Big Grin a teraz to tylko spsikam i po ptokach Big Grin
Witam
Dziś testowałem na plastikach. tapicerce i jednym fotelu ten IDEAL VASK
w stężeniu 1 do 5. Wczoraj próbowałem na wykładzinie w domu w stężeniu 1 do 20 tak jak podają na opakowaniu. No i powiem d..y nie urywa ale 1 do 5 już są efekty.
Przed
[attachment=4795][attachment=4796][attachment=4797]
Po
[attachment=4798][attachment=4801][attachment=4800]

Jeszcze będę próbował z mocniejszym ale to co Gość używał 1 do 1 wydaje mi się za mocne, przy 1 do 5 następnym razem wezmę rękawiczki gumowe bo jednak trochę czuję tą chemię na skórze.
Dzień dobry
Dziś wykorzystałem to, że nie pada i testowałem ten IDEAL VASK dalej.
Próba 1 do 5, efekt troszkę lepszy niż 1 do 20. Rozcieńczyłem 1 do 2,5 i już wiem dlaczego tak szybko wycierał, robią się po prostu zacieki tam gdzie popłynie stróżka płynu. A efekt no poza miejscami gdzie popłynęły stróżki to podobny. Wziąłem więc szczoteczkę taką szorowania rąk i taki zwykły zmywak kuchenny, po spryskaniu jednej powierzchni (np. oparcie, potem siedzisko) rozprowadzałem szczotką równomiernie a następnie szorowałem trochę i na koniec wycierałem szmatą.
Przed
[attachment=4813][attachment=4814][attachment=4815][attachment=4816][attachment=4817][attachment=4818]
Po
[attachment=4819][attachment=4820][attachment=4821][attachment=4822][attachment=4823][attachment=4824][attachment=4825][attachment=4826]
I siedzenie przystosowane do przewozu dzieci na nim jest najłatwiej pokazać różnice
[attachment=4827][attachment=4828][attachment=4829]
Przekierowanie