Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Galaxy 2003, pytanie o pin w BSI
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, od jakiegoś czasu u teścia był problem z centralnym zamkiem. Nie zamykało nic poza drzwiami kierowcy, klapy i wlewu (pilot, kluczyk, przycisk w drzwiach). Po naprawie wszystkich przewodów nic sie nie poprawiło. Wymieniłem silniki dalej nic. Po 3 dniach walki znalazłem takie coś, że po wypięciu wtyczki P7 z BSI zamki zaczely dzialac.. oprocz klapy tylnej, której sterowanie jak mniemam jest w tej wtyczce. Znalazłem w tej kostce przewód nr. 7 który jest odpowiedzialny za ta zamieszanie. Wypiąłem go, reszte kostki włożyłem na miejsce i wszystko gra. Dosłownie wszystko. Z tąd moje pytanie czy ktoś ma może schemat tego BSI, żebym doszedł od czego jest ten przewód... Bo po wypięciu działa mi wszystko, no ale po coś on jest... Bład jaki wczesniej wyskakiwał to 1146 od tylnych drzwi. Na chwile obecna brak błędów... Taka zagadka Tongue
Pozdrawiam,
yros
Witam.

Nie mam schematu ale z tego co pamiętam i jeśli myślimy o tej samej wtyczce, to jeśli chodzi o wtyczkę, która wchodzi do 26pin-owego czarnego gniazda w module centralnej elektryki, to pin7 i pin6 - powinny to być przewody tego samego koloru - są to piny, z których przewód/przewody idą do włączników/wyłączników drzwiowych z czego z pin6 idzie jeden do drzwi pasażera i obojga tylnych, a z pin7 idzie do drzwi kierowcy albo odwrotnie, tego nie jestem pewien ale na pewno z jednego pin-u idzie na 3dzrzwi a z drugiego pin-u tylko na jedne, łatwo to sprawdzić, dlatego sprawdź najpierw czy dobrze piny policzyłeś i który pin, za które drzwi odpowiada. Prawdopodobnie gdzieś jest zwarcie/przerwa dlatego moduł głupieje. Na forum był podobny przypadek i problemem okazało się zwarcie w silniczku centralnego zamka, w któryś z tylnych drzwi, forumowicz odłączał po kolei silniczki i tak dotarł do tego, który robił zwarcie ale u Ciebie oczywiście może być coś innego. Zobacz czy jak otwierasz/zamykasz drzwi to Ci się światło wewnątrz zapala/gasi i czy na zegarach kontrolka od drzwi Ci się pojawia/znika. Z tego co pamiętam to te włączniki "zapodają" masę do modułu centralnej elektryki.

Pozdrawiam
Bingo Wink właśnie chwilę przed przeczytaniem Twojego postu to znalazłem. Złapałem się na tym, że centralny zamykałem przy otwartych drzwiach kierowcy i czujnik podawał masę do bsi. Czyli w sumie nie wiem o co chodzi z tym zamkiem, ale możliwe, że czujnik wariuje, bo na desce pokazuje dobrze, a jest osobny przewód z niego właśnie do bsi jak sie domyślam. zamieniłem czujniki z tylnymi drzwiami i zobacze co sie bedzie działo. Narazie wszystko gra. Jeszcze pytanko, bo zamówiłem moduł w razie co z końcówką AH a w galaxym jest AD... jak nie będzie konieczności podmiany, to chciałbym go wrzucić do swojego sharika z 2001 bo nie mam tam komfotowych kierunków. Czy na tym AH będzie można je wprogramować ? Obsłuży to ? Bo mój w sharanie niestety nie obsługuje tego bajeru.
Przekierowanie