Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Chłodnica płynu chłodzącego - wymiana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam kolegów ostatnio wymieniali mi chłodnice klimy i myślę że uszkodzili mi chłodnicę od cieczy, mam pytanka jak wymontować chłodnice od płynu bez demontażu chłodnicy od klimy?? czy jest jakiś gruby problem , sharan po 2001 roku
Ja u siebie chłodnicę klimy wymieniałem sam i ją wymienia się od przodu. Chłodnicę cieczy już nie pamiętam jak była mocowana, ale nie wyglądało na to by dało się ją wyjąć z przodu. Może to zdjęcie coś ci naświetli, tu chłodnica klimy jest zdjęta
https://picasaweb.google.com/10810453757...6597513250
mi jak wyciągali chłodnice to postawili auto na podnośniku i wyciągali ją od dołu. Ale mój silnik to 2.0. No chyba że nie ma żadnej różnicy.
Ja wiem jak wygląda auto po rozebraniu , widziałem jak montowali chłodnice klimy,wiem że mordowali sie z włożeniem jednego przewodu tego z prawej strony , ja poszedłem na fajke to już go włożyli ale zobaczyłem później że musieli coś podłożyć między dwie chłodnice i mocno wygieli rurki od chłodnicy cieczy, ona narazie nie cieknie ale boje sie ze pęknie i bede miał problem, chyba że radzicie mi jątak zostawić??
witam,chce wymienic wode na płyn w chodnicy cieczy,od czego mam zacząc i jak to zrobic,bo żima tuz tuz prosze o podpowiedz,2002r.1 9tdi.115km
w chłodnicy na dole jest korek spustowy tylko nie pamietam czy po prawej czy lewej stronie.
przed spuszczeniem rozgrzej auto żeby się termostat otworzył i otwórz korek od zbiornika wyrównawczego - tylko powoli otwórz.
Po stronie króćców jest kranik w mojej chłodnicy, ale w innym widziałem z przodu kranik, więc musisz poszukać. Tylko delikatnie się z nim obchodź. Ja zawsze spuszczam też z końca aluminiowych rurek, które idą do ostatniej nagrzewnicy. Instrukcja serwisowa podaje, że odpowietrza się włączając nawiew na HI i utrzymując obroty na poziomie 2500. Poszukam tej instrukcji i wrzucę na forum.
Dzięki wiekie,poczekam na pełne informacje i zabiore sie do tego,i napisze jak mi moszło,dobrze że sie zapytałem ,bo byłem przekonany ż to prościzna ,a jednak jest pare zasad których trzeba przestrzegać
Jak poczekasz do jutra, to zrobię foto story, bo muszę pompę wody wymienić i piecyk naprawić, więc układ będę nowym płynem zalewać i odpowietrzać. Smile
Oczywiscie że poczekam dzieki za zainteresowanie moim problemem
Stron: 1 2 3
Przekierowanie