Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wentylator nagrzewnicy przód - przyśpiesza/zwalnia itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witam. Moze ktos z kolegów mi podpowie co za przyczyna moze byc ze nie działa mi nawiew przód ,mimo ze jest ustawione na wyswietlaczu Climatronika na kilka zakresow ? Działa zawsze po nocy,jak auto sie wychodzi. Nie wiem czy to ma znaczenie ale widocznie ma. Tył działa cały czas. Spotkał sie ktos z was z czyms takim ? Climatyzacja nie działa tzn. Sprezarka sie nie załącza , zrobie to na pewno w tym roku. Ma to związek ze sobą ? Auto jak w profilu. Podziekowal za pomoc.
Moze cos z tym rezystoren nie hallo lub sam wentylaror juz szwankuje.
Rezystora szukać za schowkiem pasażera ? Moze juz ktos grzebał,gdyz było wyłamana jedna zawiasa.
Mogą byc zawieszone szczotki, musisz zdemontować klapę schowka, wypiąć wtyczkę z silniczka dmuchawy i podpiąć go na ostro, czyli dajesz na piny silnika jakieś obce 12 V, np z prostownika czy bezpośrednio z akumulatora. Kabel czerwony z białym to jego zasilanie +12 V z instalacji auta. Mozesz sprawdzić czy jest tam na stałe. Przekonasz sie wtedy czy silnik pracuje, jesli tak to szukać przyczyny w jeżyku, czyli regulatorze tego silniczka lub w panelu klimatronika. Obroty dmuchawy są regulowane masą. Bezpieczniki oczywiscie sprawdziłeś?
Może Piotr masz przerobione ogrzewanie w aucie na postojowe? Będzie wtedy tam przy dmuchawie przkaźnik ogrzewania postojowego. Moze on byc uszkodzony.
Nie,mam zwykły dogrzewacz Janusz.Silnik nadmuchu z rana ruszy ( tak jak pisałem wczesniej) lecz powoli zwalnia i tłucze ,bije jakby miał luzy. Aż w końcu po kilku minutach jest w ogóle nie słyszalny. Koniecznie do przejrzenia. Nie wiem czy w tym modelu mozna cos zrobic,naprawic,czy tylko drugi sprawny lub nowy ? W tym teraz mam sęk. Kończę remont kuchni i biore sie to co najważniejsze zrobic przy aucie . Piszesz ze w panelu Climatronika jest jego rezystor ? Jest to naprawiane jakby sie okazało ze to jest przyczyna jego niepracy ?
Jeżeli słyszalnie tłucze ci wiatrak, to nie szukaj w climatronicu. Pewnie silnik dokonał żywota.
Piotr poszukaj od razu takiego silnika, jesli chcesz to zadwoń, to ci taki wyslę....Sprawdź wcześniej go na ostro. Moze tez coś ci tam wpadło? Mysza?
Filtr kabinowy w strzępach juz też widziałem w wiatraku takiego silnika...
A co do tej myszy, kiedyś z Meganki znajomego wyciągnąłem garść liści. Mechanik stwierdził na słuch, że silnik do wymiany, bo wirnik się rozleciał. Tak więc najpierw wyjmij wiatrak i zobacz w jakim jest stanie. Prosta robota.
Peters Rezystor masz zaraz przy dmuchawie z czerwonym kapturem. Sama operacja sprawdzenie dosłownie 5 minut. schowek wytargac i masz wszystko na wieszku.
Dzieki koledzy. Na dniach to zrobie, wyjazd do Torunia wiec nic nie zrobie.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie