Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Doposażenie sharana....
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Moj sharan ma gotową instalacje (poki co zauwazyłem dodatkowa kostkę za licznikiem, za radiem i w kilku innych miejscach)

Jako ze mam skąd brać gadzety do założenia tego to postanowiłem doposażyć swoje autko...

Póki co mam kilka pytań i mam nadzieję że z czasem temat bedzie kompleksowym kompedium wiedzy na temat doposażenia naszych autek.


1. Mfa (za licznikiem miałem czarną kostkę, założyłem licznik z alhambry z mfa)
-ciągle sie świeci poduszka mimo braku błedów jak to opanować??
-czujnik temp oleju znalazlem juz wtyczke i miejsce na niego jak zamontuje dam znac
-detekcja spalonych zarówek, jak to uruchomic ??
2. tempomat
-zostala aktywacja (moze ma ktos gotowy opis to by wkleil tutaj zeby juz było)
3. hak z ori wiązką
-wiazka po lewej stronie bagaznika za plastikami
4. czujnik ilosci plynu spryskiwaczy
-kostka znaleziona kolo zbiorniczka plynu zostało przelozyc zbiorniczek i czujnik Smile
5. halogeny
-włacznik juz zamontowany z alhambry (kostki do haogenow sa pod podłużnicami z przodu)
6. elektryczne szyby tyl
- kostka znaleziona za radiem. ( w tygodniu zamontuje przycisk i mechanizmy)
7. oswietlenie nóg kierowcy/pasażera
-kostki znalezione w plastikach "nad nogami" sa w takich czarnych zaslepkach



Sumując pytaniaSmile
1. jak opanować ta kontrolke poduszki ??
Numer oryginalnego licznika:
7M0919863G
Numer licznika z MFA
7M0919890A
2. Jak zakodować detekcję spalonych żarówek??
3. czy istnieje mozliwosc zakodowania domykania szyb i szyberdachu fabrycznego ??
4. jak wygląda sprawa dołożenia pilota do centralnego zamka (najlepiej scyzoryk tak by auta dawało znac kierunkami ??

Na chwile obecna wszyskie pytania Smile
nikt z Was nic nie dokladal do swoich autek ??

Panowie co z Wami...
xspeed99 napisał(a):Sumując pytaniaSmile
1. jak opanować ta kontrolke poduszki ??
Numer oryginalnego licznika:
7M0919863G
Numer licznika z MFA
7M0919890A

Zmieniałem liczniki z najprostszych na najbogatszy i nie miałem problemu z kontrolką poduszek.

xspeed99 napisał(a):2. Jak zakodować detekcję spalonych żarówek??

O ile wiem, to jest jeszcze jakiś przekaźnik-sterownik do świateł.

xspeed99 napisał(a):3. czy istnieje mozliwosc zakodowania domykania szyb i szyberdachu fabrycznego ??

Jeżeli Twój moduł komfortu nie obsługiwał takie opcji, to jedynie jego wymiana pomoże.

xspeed99 napisał(a):4. jak wygląda sprawa dołożenia pilota do centralnego zamka (najlepiej scyzoryk tak by auta dawało znac kierunkami ??

Jw - wszystko zależy od wersji modułu komfortu. Scyzoryk, jedyny jaki będzie działać w SGA to ori z Sharana - numer 7M3. Żaden inny.

I czy coś dokładałem:
- tempomat;
- 4 el. tylne szyby;
- zmieniarkę;
- MFA i check;
- lampki w drzwiach, nogach i osłonach p.słonecznych;
- czujniki parkowania tył;
- hak holowniczy.
1. pamietasz moze jak rocznikowo roznily sie Twoje zegary ??

w drugim temacie zaswitala mi mysl by przelozyc elektronike poduszki badz mfa ale to pewnie niewykonalne z racji budowy..

2. Ciekawe gdzie ten przekaznik sie znajduje i jak go wogole zaczac szukac...

3. Jak sprawdzic co moge wydusic ze swojego modulu komfortu, moje auto jest 98 rok wiec juz po modernizacji...

Ja do swojego chce dolozyc:
-hak
-halogeny
-elektryczne szyby tyl
-mfa
-tempomat
-oswietlenie nog

a dalej zobacze co i jak Smile


od podswietlanych daszkod gdzie ewentualnie kostki szukac ?? gdzies pod podsufitka ??
Moje auto i dawca - oba z 99 roku. W moim aucie nie było żadnej dodatkowej wtyczki na zapas - wszystko musiałem dokładać (plotłem z dwóch wiązek jedną). Teraz jest jedna bogata, jak oryginał Wink

Przekaźnik do kontroli świateł jest między innymi przekaźnikami (nad nogami kierowcy).
Kostki osłon przeciwsłonecznych - pod dachem w pobliżu przegubów osłon (u mnie nie było).
Co do BSI - masz pilota? Jak tak, to zastąpisz go scyzorykiem. Ale u mnie nie da się szyb domknąć/otworzyć zdalnie, tylko kluczem w zamku.
Smile mam zwykly klucz bez pilota, to mozna bedzie ominac uniwerslanym zestawem. i bedzie z pilota. kierunki przeboleje Smile

Ano wlasnie Twoje oba liczniki byly z 99 a moj dawca jest z 96 a biorca z 98 i tu moze byc pies pogrzebany,

znalazłem info ze za poduche odpowiadaja piny 4,5,6 a w 98 mam tylko 5 podłaczony...

wiec bedzie chyba klops i trzeba bedzie szukac licznika z rocznika po 98....


a znasz dokadne umiejscowienie tego modulu ??
Witam.

Jeśli chodzi o zegary w modelu z 96r. to łączyły się one z modułem poduszek za pomocą pinów 4,5,6,14 w czerwonej wtyczce z czego pin 14 to zasilanie modułu airbag, w modelu z 98r. rzeczywiście za poduszki odpowiada pin 5 więc albo zamiana pin5 i 6 albo mostek z pin13 na 14 i drugi z pin3 na 4 ale czy zadziała to ręki sobie nie dam uciąć bo układ sterownia zegarami tych z 96r. i 98r. to dwa całkiem inne systemy. Same schematy też mogą nie rozwiązać wszystkich problemów, może okazać się niezbędna zmiana kodowania jak i kombinowanie ze wsadami.

Pozdrawiam
no i takiej odpowiedzi oczekiwałem Smile

Nigdzie nie moglem znalesc jakiegos info...


z Tymi zegarami dam spokoj poki co...

Poprostu jak sie trafia z mfa od diesla po 98 roku to zakupie Smile

Dziekuje za podpowiedz.. Smile
auto dostalo dzis el szyby na tyle, lampki w drzwiach tylnych poki co....

Jak sciagnac te boczki bagaznika ??
http://allegro.pl/show_item.php?item=6151748386


a pilot do centralnego bedzie prawdopodobnie taki. tylko nie wiem czy zwykly ori klucz i pot do tego czy ten scyzoryk niby chinol ale jakis czas wytrzyma a obudowe zawsze mozna zmienic...

sa jeszcze z podobna centralka kilkanascie zlotych tansze i kluczyk wyglada podobnie jak ten z bmw Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie