Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: przewód AYL
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Was.

Potrzebuje rady, pomocy.
Po wizycie u mechanika zastałem taki wiszący sobie przewód.
Może mi ktoś powiedzieć gdzie to powinno wchodzić??
Na końcu był niby taki jasny ułamany trójnik albo jakiś element. A jak odpalam auto to syczy jakby spod kolektora, bliżej przepustnicy.
Aha no i pali 18-20 paliwa.

Wstawiam fotke i bez śmiania proszę, że niby laik i idiota ze mnieSmile

Będę wdzięczny za pomoc


https://zapodaj.net/c6948c6db43ba.jpg.html
Ten wąż właśnie tam idzie gdzie napisałeś. Bardziej widoczne jest to miejsce od spodu z kanału. A pali więcej bo wąż odpięty i ssie lewe powietrze. Odpal silnik, wymacaj to miejsce gdzie syczy i tam wepnij wężyk.
aha. Rozumiem. dzisiaj tam troche czasu spędziłem patrząc i szukając z góry i nic nie znalazłem. Spróbuje od dołu jak znajde gdzieś kanał albo możliwość. Tylko powiedz mi czy on wchodzi do kolektora ssącego gdzieś od dołu czy może gdzieś indziej??
Bo rozebrałem góre czyli cały filtr do przepustnicy i przegrode żeby mieć więcej miejsca a tu dupppa bo ani nie widać ani nie czuć gdzie to podpiąć i nie wiem czy tam wcześniej było np kolanko czy trójnik i jak to powinno wyglądać:/.

Help me
On jest podłączony obok przepustnicy. Od dołu widać że wchodzi w króciec. Pewnie mechanik ci ułamał ten króciec dlatego nie podłączył tego węża.
Witam
na zdjęciu to zawór EVAP System ( system odpowietrzania i pochłaniania oparów paliwa ze zbiornika)
Najlepiej te wężyki za silnikiem wymienić na nowe bo z czasem się przegrzewają i są dość kruche .
Pozdrawiam .
Niżej wrzuciłem link do fotki

Chciałem się zapytać czy ten przewód zaznaczony na zielono powinien wchodzić właśnie w ten króciec zaznaczony na czerwono??

Bo u mnie ten przewód zaznaczony na zielono jest wetknięty w to miejsce na niebiesko i myśle że ktoś coś przekombinował.




https://zapodaj.net/43b8eddc8ca0f.jpg.html
Przekierowanie