Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: informacje na temat sharana 2.0
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
jestem tutaj nowy, piszę pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość Smile
mam możliwość zakupu Sharana PB+LPG 96 rok. Autko jak na swój wiek w niezłej kondycji Smile Co ile sie powinno wymieniać rozrząd ? na co zwrócić szczególną uwage? oraz ile taki silnik jest wstanie wytrzymać bez remontu Smile
Ile silnik jest w stanie wytrzymać bez remontu, to nawet wróżbita Maciej nie jest w stanie przewidzieć. To wszystko zależy jak był eksploatowany. Czy wymiany oleju były na czas, czy nie był katowany na każdym biegu do odcinki. Silnik jest prosty konstrukcyjnie i tani w eksploatacji. Bardzo dobrze znosi gaz i w mieście pali około 15L LPG. Jak sprzedawałem swojego miał na szafie prawie 340000 i działał bez zażutu. O tym silniku nie można powiedzieć złego słowa, oprócz tego że jest trochę za słaby do tak ciężkiej budy. Przy gazie lubi paść cewka zapłonowa raz w roku, ale koszt wynosi 100zł a wymienia się ją w 10min. Dlatego zawsze woziłem w aucie nową, jaby co. Rozrząd wymieniaj co 60-90tys koszt 120 zł pasek + rolka. Zwróć uwagę czy nie ma masła pod korkiem oleju i czy nie dymi na niebiesko.
Chodzi o oznaczenie ADY.? On też tak chleje olej jak ATM ??
Tak. W budzie 95-00 jest ADY. Mój nie pił oleju, od wymiany do wymiany co 10000 dolewałem litr. A to żadne branie.
Ja osobiście uznaje ten litr oleju na 10k.
dzieki koledzy za informacje Smile a do wymiany rozrządu trzeba jakies blokady? czy normlanie wymienia na znaki?
Te silniki ADY nie brały oleju tyle co ATM. Mój ma na szafie około 270 tys i nie bierze oleju.
tego co mam zamiar kupić jest z 96 rok. W sumie nie wiem który to jest silnik, ale ogólnie auto kosztuje grosze i silnik pracuje ładnie Smile
Rozrząd wymieniasz normalnie na znaki. Nie potrzeba żadnych dziwnych blokad. Wymienia się go z zamkniętymi oczami Wink
(22-04-2016 02:30)eweryst napisał(a): [ -> ]tego co mam zamiar kupić jest z 96 rok. W sumie nie wiem który to jest silnik, ale ogólnie auto kosztuje grosze i silnik pracuje ładnie Smile
To jest ADY. ATM był od 2000 roku w górę.Wink
Stron: 1 2
Przekierowanie