Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szyby same się otwarły
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moi Drodzy!
Tak na szybko piszę z pytaniem. zona zadzwoniła z rewelacją: wyciągnęła wózek z bagażnika samochodu, zamknęła go jak zawsze z pilota i poszła z córkami na spacer. Po godzinie wraca, a w aucie wszystkie 4 szyby opuszczone do połowy (w takiej samej pozycji każda).
Domykanie szyb jest z kluczyka (ale tylko poprzez zamek, nie z pilota). Ale otwieranie??

Tak sobie najpierw pomyślałem, że może wilgoć albo coś w drzwiach, ale szyby otwarły się równo we wszystkich 4 drzwiach, samochód zaś pozostał zamknięty...
Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
Mikrostyki w zamkach do sprawdzenia i przelutowania kolega w golfie 4 miał podobnie.
Powiem, że wczoraj zauważyłem, że przednie drzwi pasażera w czasie ryglowania coś jeszcze silniczek tam próbuje rzęzić (jak już dawno zaryglował drzwi). Jak zrobi się sucho spróbuję tam zajrzeć
a nie leje ci sie woda przypadkiem od pasazera bo po tych deszczach mogły byc nie drozne odpływy z pod szybia i zrobiło zwarcie ja tak miałem
Będę musiał to sprawdzić.
Nie wiem w sumie czy ja czegoś nie popsułem. Mam taki nawyk, że zawsze sprawdzam czy drzwi się zamknęły. A że tu ryglują się przez chwilę to tym razem byłem szybszy i pociągnąłem za klamkę podczas jeszcze ryglowania drzwi (potem już tego co klamki wewnętrzne chowa) i od tego czasu dziwnie jakoś ten silniczek we wspomnianych drzwiach się zachowuje
sprawdź kolego przewody w przelotkach,jak się robi zwarcie to takie cuda mogą się dziać
Będę miał chwilę to tak właśnie zrobię!
Dzięki za wszystkie udzielone mi odpowiedzi Smile
Pisałeś o domykaniu z kluczyka, o ile pamiętam, to jak masz domykanie w jedną stronę, to otwieranie masz w drugą kluczykiem.
Zasada domykania. Domykają się wszystkie szyby to znaczy 4 drzwi oraz jesli są elektryczne wiatrołapki w ostatnim rzędzie oraz szyber dach jesli jest.
Jeśli otwieramy szyby kluczykiem o otworzą się tylko w drzwiach zaś wiatrołapy i szyber sie nie otwierają z kluczyka.
Co do mielenia w zamku po zamknięciu auta to masz uszkodzony zamek elektryczny drzwi. W zamku są dwa silniczki które są w odpowiedniej pozycji blokowane i współdziałają ze sobą. Najczęstsza przyczyna to korozja sprężynki od blokowania jednego z silniczków. Pozostaje naprawić lub wymienić na drugi.
Przekierowanie