Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Puszka bezpieczników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Nie ukrywam, że założyłem konto tylko po to by rozwiązać jeden problem a mianowicie, ostatnio podczas jazdy zaczął mi się topić bezpiecznik od świateł stopu, problem jego topienia rozwiązałem były to przetarte kable w tylnej klapie, ale niestety topiący się bezpiecznik uszkodził mi puszkę z bezpiecznikami i gdy próbuje włożyć nowy bezpiecznik to podczas tego robi sie zwarcie i pali każdy bezpiecznik, dodam, że wejscie na ten bezpiecznik też trochę się nadtopiło i utrudnia mi włożenie go dlatego chciałem wyjąc całą puszkę i spróbować to jakoś naprawić a jeśli mi sie nie uda to wymienić całą puszkę. Jeśli ktoś potrzebuje zdjęć chętnie wrzucę.

Z góry dzięki.
Skoro stopiło ci styki bezpiecznika, to pewnie przewody w środku też opaliło, dlatego robi ci zwarcie. Musisz wyjąć całą puszkę, rozplątać wiązki przewodów i posprawdzać, które się nadtopiły. Jak miałeś zwarcie w klapie, to tam jest jeszcze parę innych rzeczy do topienia Big Grin
Dzięki za odpowiedz ale pytałem jak wyjac puszke a nie co zrobic, do tego doszedłem juz.
Puszkę masz nad lewą nogą? Pytam, bo ja mam BSI i jest właśnie w tym miejscu.
Jeśli tak, to najlepszy dostęp będziesz miał po zdemontowaniu tej dolnej części deski, co leci pod kierownicą. zajmuje to 10 min i masz mnóstwo miejsca. Po otwarciu drzwiczek masz chyba ze 4 wkręty, jeden kołek jest przy samej uszczelce drzwi, jeden wkręt jest pod pionową środkową osłoną tunelu (tą nad popielniczką). Na górze są zatrzaski - po prostu pociągnij. Aha i pamiętaj żeby odłączyć lampkę nad nogami, bo ją wyrwiesz
NeXT no to trochę roboty cie czeka zanim to wszystko porozpinasz do wymianyConfused[/u]
Przekierowanie