Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 2.0 TDI Brak Mocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Kupiłem tydzień temu w Niemczech Sharana 2006 rok 2.0 TDI. No i mam mały problem. Po przejechaniu ok 800km podczas podróży powrotnej do domu nagle zabrakło mocy, zaświecił się MIL i kontrolka świec żarowych. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika kontrolka świec zgasła jednak MIL dalej się świecił no i moc już nie powróciła. Po dojechaniu do domu i podpięciu Vaga wyszedł następujący błąd 000665 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached P0299. Czy ktoś z kolegów miał może podobny problem? Proszę o pomoc.
na odczytaniu bledow nie konczy sie diagnostyka. Po to kupiłeś vga by sobie bardzo pieknie i przyjemnie auto zdiagnozowac i naprawic nawet we wlasnym zakresie.

Tak na szybkiego to jest tylko przypuszczenie ze moze jakis waz sie odpiął.
Sprawdź czy nie ma nieszczelności na EGR. Możliwe ze rurka się przetarła lub pękła.
EGR chwilowo zaślepiłem jednak nie przyniosło to poprawy. Sad
Ale jaki wężyk się ma przetrzeć od egr'a w 2.0 tdi? Jest przecie strony elektrycznie. Niech wykona komplet logów albo sprawdzi te rury odlotowe bo coś mi się wydaje ze na szybkozlaczce puscilo.
(20-03-2016 10:56)wesol napisał(a): [ -> ]Ale jaki wężyk się ma przetrzeć od egr'a w 2.0 tdi? Jest przecie strony elektrycznie. Niech wykona komplet logów albo sprawdzi te rury odlotowe bo coś mi się wydaje ze na szybkozlaczce puscilo.

Na jakiej szybko złączce?
na drodze od turbo do dolotu. Masz kilka takich szybkozlaczek ktore trzyma taki drut sprezynujacy.
(20-03-2016 11:43)wesol napisał(a): [ -> ]na drodze od turbo do dolotu. Masz kilka takich szybkozlaczek ktore trzyma taki drut sprezynujacy.

Ok jutro posprawdzam i dam znać.
Wszystko co mogłem to posprawdzałem. Wszystkie podciśnienia, turbo, N75, EGR, i dolot. Wszystko sprawne, czyste i drożne. Dzisiaj oddam auto do mechanika.
Przekierowanie