Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Miejsce koła zapasowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Po zakupie sharana nie było koła zapasowego , szukałem informacji w internecie ale piszą o windzie , a ja nie jestem w temacie.
Znalazłem w bagażniku śrubę którą można kręcić kluczem .
Obok tłumika jest kwadratowe coś . Może ktoś opisać zasadę działania tego uchwytu na zapasówkę ?
Denerwuje mnie wożenie zapasu w bagażniku Tongue
U ciebie powinno być coś takiego
[attachment=4234]
Kręcąc śrubą w bagażniku opuszczasz zapas na stalowej lince. Uklęknij, pochyl się (tylko nie wypinaj, żebyś się nie zdziwił Big Grin) i zajrzyj pod spód, czy masz windę - powinna być, skoro piszesz o śrubie. Może być zepsuta, np. urwana linka, pęknięte plastikowe kółko mechanizmu. Sprawdź. Odkręca się od spodu, wisi na 3 lub 4 śrubach.
Jeżeli linka była zwinięta na pusto, to może po prostu przy opuszczaniu trzeba ją ciągnąć ręką - normalnie załatwia to waga zapasu.
mam takie coś lecz nie ma linki , a jak wkładam palec do otworu z którego na zdjęciu wychodzi linka jest śruba która lata.
To masz rozwalona ta windę. Kup nowa albo sobie przekombinuj na jakiś kosz jak w cytrynach itp.
To jest montowane na jakieś śruby ?
jeśli tak to nawet tego nie usunę bo korozja zżarła .
Pisałem ci, od spodu, 3 lub 4 śruby, chyba 17 jak dobrze pamiętam. W garażu możesz położyć się na plecach w wciągnąć się pod samochód, tylko w oczy sobie nie nasyp brudu. Masz pewnie wyrwany cały mechanizm.
Prościej by było zacząć od włożenia pod samochód ręki i zrobienia zdjęcia komórką.
Winda montowana jest od spodu auta. Przykręcona jest dwiema śrubami fi 8 mm które odkręcisz kluczem 13.Wink
(11-03-2016 22:31)Czerwony napisał(a): [ -> ]Prościej by było zacząć od włożenia pod samochód ręki i zrobienia zdjęcia komórką.

No fakt. Zdecydowanie bardziej bezpieczne w dzisiejszych czasach niż wypinanie się Big GrinBig GrinBig Grin
Przekierowanie