Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Parujące szyby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.Normalnie w gorące dni jest spoko,gdy pada deszcz lub teraz z rana jak jest juz zimniej na polu i jak zaczynam jechać właczam ogrzewanie a szyby boczne zaparowują i praktycznie nie chcą wyschnąc,troche to uciążliwe jak szyby są zaparowane a trzeba jeżdzić po miscie.Filtr kabinowy wymieniony nawiewy sprawne,co może być przyczyną??
Wietrze jednak ze klapka od sterowania nawiewem wewnetrznym jest w pozycji zamknietej.
Napewno nie bo sprawdzałem Smile
u mnie sytuacja taka ma miejsce, gdy włączę nawiew na tył i ustawię na słupku cieplej niż jest na nawiewie przednim. Gdy nastawiona temperatura z przodu jest większa niż z tyłu czyli odwrotnie wtedy nic się nie dzieje. Być może to Ci pomoże.
zerknijcie do instrukcji obsługi... są opisane zasady "wentylacji"
Przy okazji parujących szyb mam pytanie jak dostać się do silniczka i klapki wewnętrznego obiegu (wv sharan 2001r 1.9 115KM)?
Mam błąd w klimatyzacji, który wiem od zakupu czego dotyczy - problem z ww wymienionym silniczkiem. Do tej pory mi nie przeszkadzało ale bez klimy trochę szyby parują. Może nie mocno, ale jednak. Zwłaszcza jak kilka osób jedzie.
Zacząłem podejrzewać że może klapka ustawiła się na zamkniętym obiegu gdyż obecnie nawet przy temperaturach zewnętrznych 1 - 2 stopnie jak ustawię na LO to z kratek leci takie letnie powietrze. Myślę, że przy takich zewnętrznych temperaturach powinno być zimniejsze.

Czy ktoś wie gdzie znajdę tą klapkę? Smile
bylo na forum juz ze trzeba wyciagnac cala konsole dolna i gorna by sie do niego dostac. Jest po stronie kierowcy ale wlasnie tak gleboko ze trzea sciagac obie czesci konsoli. jedne dzien roboty.
Nie popisałem się z szukaniem niestety.
A wracając do tematu to szkoda. Myślałem, że może od strony filtra jakoś się dojdzie. Zdejmowanie całej konsoli to zbyt poważna robota dla mnie. Trudno.
pany ma ktos schemat instalacji od panelu klimatronika w polifcie. Chodzi mi dokladnie o piny we wtyczce od kabelkow od silniczka obiegu powietrza?? Gdzies chyba kiedys widzialem rozpiske ale zagubilem ten schemat.
Zobacz na tych stronach
http://www.sgaf.de/node/253294
http://www.sgaf.de/content/ausbau-armatu...000-345863
też mam problem z tą klapką i przymierzam się do naprawy - ze zdjęc wynika że łatwiej się dostać w sharanie niż w Galaxy
Pozdrawiam

(18-11-2011 19:05)mpi napisał(a): [ -> ]Przy okazji parujących szyb mam pytanie jak dostać się do silniczka i klapki wewnętrznego obiegu (wv sharan 2001r 1.9 115KM)?
Mam błąd w klimatyzacji, który wiem od zakupu czego dotyczy - problem z ww wymienionym silniczkiem. Do tej pory mi nie przeszkadzało ale bez klimy trochę szyby parują. Może nie mocno, ale jednak. Zwłaszcza jak kilka osób jedzie.
Zacząłem podejrzewać że może klapka ustawiła się na zamkniętym obiegu gdyż obecnie nawet przy temperaturach zewnętrznych 1 - 2 stopnie jak ustawię na LO to z kratek leci takie letnie powietrze. Myślę, że przy takich zewnętrznych temperaturach powinno być zimniejsze.

Czy ktoś wie gdzie znajdę tą klapkę? Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie