Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 2002r. 1.9 AUY-uszkodzona poduszka/półoś -Filmy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam kolegów
Dzisiaj bylem pod samochodem zeby sprawdzić co tak może stukotać i szarpać. Zamieszczam filmiki. Czy te elementy nadają sie do wymiany?
pozdrawiam

Poduszka silnika:
https://www.youtube.com/watch?v=4FoJr9KwbsY

Półosie:
https://youtu.be/xJNV9bTTRzQ

Jeszcze tak sobie myślę, może napiszcie czy macie podobne luzy na półosiach. Moje mają przebieg 225tyś km.
pozdrawiam
Witam>Odnośnie luzu tej gumy w łapie dolnej silnika to trochę duży ale te luzy na półosi to też takie mam z tą różnicą,że ja mam największy luz na wieloklinie wewnętrznym przedniego prawego przegubu zewnętrznego /tam gdzie wchodzi półośka do przegubu zewnętrznego prawego/ -ale na razie nic się nie dzieje-jak czasami mocnej zerwę sprzęgłem to go słychać-takie "puknięcie" ale tym się nie przejmuję-wiem co jest grane i co "puka"
Mi się juz po raz enty tłumaczyć co i jak już nie chce. Społeczeństwo mimo postępu technicznego mamy coraz słabsze intelektualnie. Dokładnie jak społeczeństwo w USA. Nawet pożądanie nagrać filmu nie potrafią.
U mnie lewa półoś ma luz wzdłużny podobnie jak na filmiku tylko trochę mocniejszy, natomiast z prawej strony mam luz osiowy i to nawet dosyć duży podobny jak twój.
Dziękuję za odpowiedzi.

Ciekawe czy luzy, chodzi tu chyba przede wszystkim o prawą stronę kwalifikują podporę/frez ze skrzyni do wymiany?
Odnośnie poduszki silnika czy zachowania takie jak na nagraniu wymagają wymiany.

I teraz mój Off-top
Chciałem tylko dodać ze nie jestem mechanikiem, nagrania starałem sie zrobić jak najlepiej tylko mogłem. Prosiłbym przyszłych i aktualnych uczestników rozmowy o pisanie na temat. Wydaje mi się ze to nie miejsce do umieszczania swoich przemyśleń i wywodów lub frustracji. Nie chcę nikogo urazić-piszmy na temat
Jak jedna ręką trzymasz kamerę a druga szarpiesz za oske to ta kamera tez bujasz. Setki razy pisałem że powodzenia życzę w ocenianiu luzów na przegubach w wielkości pół milimetra. Chyba ze ktoś myśli ze ten luz może wynosić 5mm czy 1 cm.
Dzięki za odpowiedz. Fakt nagrania nie są dobre. A co do luzów lewa strona praktycznie ich nie ma w stosunku co do prawej. Pod koniec nagrania widać luz przy skrzyni.

Czyli bez ich rozebrania nie będzie wiadomo czy nadają się do wymiany?

A co sądzisz o poduszce silnika?

pozdrawiam
Poduszka może nie jest najnowsza ale nie powinna mi wpływu na cokolwiek. Co do luzu na frezu polski podpory to tez było mówione wiele razy ze póki przenosi obroty to jest jeszcze okej. To nie może powodować drgań bo niby jak-? Poza tym w tej podporze masz łożysko w gumie i bije o zakład ze jest naderwane. Ściągnij poloś i tą podpore to sobie oba dasz co i jak. To roboty na 30 minut z kanału.
Znalazłem jeszcze coś takiego na YouTube.Sad Luz który jest bardzo zbliżony do mojego. Może komuś się przyda.

https://www.youtube.com/watch?v=e3wjofY6_Mw
Dziękuję bardzo Wesol Smile. W tygodniu sprawdzę to. Czy śrubę która wchodzi w środek tarczy i trzyma półoś muszę wymienić na nowa po demontażu.

Mój błąd nie nienapisalem tego szarpnięcia występują po dodaniu puszczaniu gazu. Typowałem poduszkę silnika.
pozdrawiam
Tak takie ala szarpniecia to z powodu tego luzu. Nie śruby nowej nie trzeba. Mam nawet taka śrubę nowa ale wole używana by czasem gwintu nie popsuć. Takie dwie polisie mam w piwnicy z luzami. Dałem do regeneracji i tak po pewnym czasie robi się minimalny luz.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie