Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: wymiana głośników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam mam pytanie a mianowicie na wiosnę chcę wymienić głośniki w przednich drzwiach ponieważ te obecne się wysłużyły. Mam na oku coś takiego http://allegro.pl/pioneer-samochodowe-gl...91428.html lub http://allegro.pl/magnat-glosniki-samoch...13871.html może ktoś napisze czy są dobre a może ktoś coś innego poleci . Nadmieniam że mam radio 2 din GMS 6321. proszę o pomoc ,radę lub jakąkolwiek uwagę , Pozdrawiam .Huh .
Będą gorsze od seryjnych. Albo bierzesz coś za 400 zł albo wcale
(12-02-2016 22:45)wesol napisał(a): [ -> ]Będą gorsze od seryjnych. Albo bierzesz coś za 400 zł albo wcale

to co byś zaproponował ?
Zależy od wymagań. Jednemu wystarcza jakieś Powerbassy drugiemu morele będą liche czy jakie vify. Chodzi oto byś nie oczekiwał ze pionki za 120 zł były lepsze od ori bo się zdziwisz tylko. Parę juz dyskusji na tego typu tematy juz było. Mamy też tu fachmanow w tej dziedzinie zajmujących się na codzień tym.
Nie chodzi mi aby auto podskakiwało od basów lub drżały szyby bo nie mam 18 lat , lecz chodzi mi o czystość dźwięku aby muzykę słuchało się z przyjemnością .Planuję też wygłuszyć drzwi .Myślałem że podpowiesz mi jakie głośniki będą dobre w tym przypadku bo te obecne z 2001 r na pewno nie będą grały lepiej od nowych chyba że się mylę bo w tych sprawach jestem laikiem.Huh
Niejednokrotnie z kuzynem majstrowalismy i w golfie 4 z glosnikami i takie seryjne byly lepsze od JBL ze sklepu za 260 zl. Wiec wybór nalezy do ciebie. Mozliwe ze owszem znajdziez jakeis inne glosniki co nawet za 200 zagraja lepiej ale skoro masz zamiar wygluszyc drzwi to zacznij moze od tego. Ewentualnei zmiana samych glosnikow wysokotonowych.
Dzięki za radę też tak zrobię zacznę od wygłuszenia a potem zobaczę co dalej
Sam ostatnio wygłuszyłem drzwi i nie mogłem uwierzyć że przyniosło to tak bardzo odczuwalną zmianę, teraz kiedy głośnik gra w zamkniętej skrzyni, jest zadowalająco, lecz skłaniam się ku zakupowi nowszych głośników vw, bo moje mają już prawie 20 lat, lub wymianę na coś pokroju Hertz'a ESK .
ESK ma mało fajną górę - ostrą, za ostrą - woofer nie jest zły.
W okolicach 400 zł pod końcówkę radia: Excursion SX-6C, u-Dimension El Comp 6, Morel Maximo - z tych wszystkich do Sharanowych drzwi sugerowałbym te pierwsze, raz że najkorzystniej wypadają cenowo, a dwa że będą miały najmocniej zaakcentowane dolne pasmo a w tak dużych drzwiach ma to duże znaczenie - do tego woofer fabrycznie odchylony jest w górę - gra nieco w sufit - a to też nie pomaga…
(zakładam że mówimy o 7M - uzupełnij profil bo nie wiemy jakie masz auto)
Żeby to miało ręce i nogi drzwi powinny być wygłuszone i zamknięte (fabrycznie tam jest jedna wielka dziura. Głośnik obowiązkowo na dystansie.
A co sadzisz o power basach? Czy nie są za chamskie
Stron: 1 2 3
Przekierowanie