Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan - Zgasł silnik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Spotkała mnie dziś nieprzyjemna sytuacja wyjechałem jak codziennie z garażu i po przejechaniu około 200 metrów zgasł mi samochód, w sumie bez żadnych oznak i nie da się go zapalić, i tutaj rodzi się moje pytanie czy jak przez dłuższy okres czasu wyświetlało mi komunikat że trzeba zrobić serwis ten co jest ustawiony co ileś kilometrów może być tego przyczyną?
Nie. TOjest tylko pryzpomnienie dla gamoni zeby co pewien czas lub ilosc kilometrow wymienic olej a nie z epozniej sie czyta na necie ze baba jezdzila 15 lat inie zmieniala oleju bo nikt jej nie powiedzial ze trzeba to robić. Robia takie pryzpomnienia bo spoleczenstow jest coraz bardziej tępe. Nie ma co sie z tym ukrywać bo to prawda jest i trzeb to kiedys w koncu glosno powiedzieć. Tak jak ktos pisal ze na kubkach z mc donalda tez juz pisza uwaga gorace bo ktos moze nie wiedziec ze kawa bywa gorąca.
Przyczyn może być mnóstwo. Od immobilizera po awarię (jakąś) układu zasilania silnika. VAG prawdę powie...Big Grin
Ja, czasami jak nie chce zapalić, muszę strzelić z liścia okolice stacyjki. Coś się dzieje z tym pierścieniem/czujnikiem od immo. Liść służbowy zawsze działa Big Grin
Równie dobrze może być to zerwany pasek rozrządu. Jak kolega tak patrzał na interwał jego wymiany jak na olej?
Czego tfu, tfu ... nie życzę.
Tego to nawet nie brałem pod uwagę, bo po czymś takim to silnik do generalnego.
A jeszcze dodam że przy próbie zapalenia obrotościomierz skacze do 4 tysięcy co chyba wcześniej się nie zdarzało
Na pasku było do zrobienia ponad 6 tysięcy jeszcze ale sprawdzę
A no posprawdzaj wszelkie złączki i styki elektryczne obok akumulatora
Przekierowanie