Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana wygłuszenia podłogi z przodu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie, po uporaniu się z problemem dostającej się wody do wnętrza pod przedni dywanik kierowcy, czas na wymianę wygłuszenia, czyli tego filcu pod dywanem, który niestety prawie przegnił i jest raczej nie do odratowania, tutaj moje pytanie bo być może ktoś z was już robił taki zabieg, jakie odpowiednie materiały kupić aby zrobić to dobrze i sensownie ?
Na allegro jest wiele różnych typów wygłuszeń tzn. maty, pianki, filce, filce z aluminium itd.
Myślałem nad nałożeniem masy zabezpieczającej na osuszoną i czystą blachę, następnie kupić odpowiednio gruby filc (oryginalny był z czymś gumo podobnym na wierzchu) i od góry oryginalny dywan, lub dać jeszcze pomiędzy masę a filc, taśmę dekarską (wiem że specjalne maty są dużo lepsze, ale koszta też dużo większe). Co sądzicie, jakim sposobem i jakimi materiałami będzie dobrze i rozsądnie?
Nie mam dużych wymagań po prostu chciałbym żeby było przynajmniej na poziomie fabrycznym.
Pozdrawiam !
Ja mam przyklejoną owiewkę przednią taśmą 3M firmy heiko na zewnątrz i 3 rok już się trzyma i nic nie wskazuje na to, że ma się odkleić. Podpytaj może mają taką identyczną taśmę w sprzedaży. Dodał bym do tego klej, masę uszczelniającą pod spód z taśmą.
Przekierowanie