Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 2,8 vr6 problem z kołem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam, mam sharana 97r ostatnio wymieniałam w nim tarcze i klocki, zgłosiłam również mechanikowi, że słyszę szum w przednim lewym kole przy skręcie w prawo stwierdził, że to łożysko (też to podejrzewałam jednakże szarpiąc za koło nie czułam luzu) łożysko zostało wymienione, problem nie ustał, szum ustępuje nawet kiedy ruszę kierownicą po 1 cm. Kiedy trzymam kierownice prosto huczy dużo mniej. Co jeszcze może być nie tak ? mechanik stwierdził, że mogą to być opony (jeźdzę na nowych zimówkach i przed wymianą drążka jeździłam troche bez zbieżności, lecz opony jakoś nie pozdzierało) drugą dla niego opcją moga być przegniłe osłony na tarcze hamulcowe ? co Waszym zdaniem może być przyczyną ? mieszkam teraz w niemczech i nie ukrywam, że zżera mnie stres związany z tą usterką, pomóżcie zagubionej babie ;D
Czy przed wymianą opon też był ten szum?
właśnie nie było, jak założyłam zimówki to był szum ale nawet przy jeździe prosto ewidentnie było słychać, że to opony, a teraz jest to inny huk właśnie jakby łożysko było rozwalone, tym bardziej nie pasuje mi to, bo huczy przy skręcie w prawo jak skręcam w lewo nie ma żadnego dźwięku
sprawdził bym te osłony tarcz czy nie haczą lekko bo to wydaje się być najbardziej prawdopodobne jak łożysko jest OK
Przekierowanie