Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: problem z prędkościomierzem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Objawy są takie, wskazówka prędkościomierza opada podczas jazdy do zera. Nie zawsze, w zasadzie tylko w trasie przy wyższych prędkościach... w mieście nie zanotowałem.
W każdym razie opada do zera i nagle po np. minucie wraca i na 30km dzieje się tak może z 2 razy.
Nie działa przy okazji tempomat lub przestaje działać gdy był ustawiony.

AFAIK w tym modelu prędkościomierz bierze prędkość z czujnika ABS - czyżby ten czujnik padał powoli.
ABS jednak nie zgłasza błędu w VCDS

Czy ktoś coś poradzi? Z góry dzięki.

Sharan modelowo 2002r.
a obrotościomierz działa ? sprawdz wtyczke w skrzyni biegów czy wszystko ok.
Działa, na podstawie obrotów staram się trzymać stałą prędkość.
Czy wyjmowałeś ostatnio licznik? Może trzeba docisnąć wtyczkę lub przeczyścić piny. A jak wyjmiesz kluczyk to wszystko przestaje działać czy coś "zostaje"? Czujnik ABS nie pada tak trochę, albo działa, albo nie. Każdy błędny sygnał to wyłączenie ABS-u
Pół roku temu robiłem (nie samodzielnie) przekładkę z automatu na manual + dołożenie tempomatu.
Tak więc licznik na pewno był wyjmowany i przeprogramowywany.
Ale przez pół roku nic się nie działo złego.
wskażnik paliwa pokazuje dobrze czy też szalejeHuh
czesc sprawdz mase a najbardziej to czesta objawa zimnych lutów
Wszystko inne działa normalnie.
Masa? Hmmm....
U mnie po wyjęciu kluczyka nadal działał wskaźnik paliwa, temperatury i wyświetlacz komputera. Po prosty komputer ciągnął sobie masę na lewo. Po wyczyszczeniu pinów na wtyczkach i zapryskaniu kontaktronem wszystko wróciło do normy.
W Vagu masz możliwość pełnego przetestowania wskaźników, sprawdź czy zegary są sprawne, a potem szukaj dalej.
Stron: 1 2
Przekierowanie