Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Mocowanie akumulatora???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy mam pytanie, zauwazylem ze moj akumulator siedzi troche luzno w tym uchwycie, chodzi na boki, akumulator 90ah siedzi w tej szynie z tyłu i przykrecony jest ta lapa na srube klucz13, czy z boku tez powinno cos byc,albo pod akumulatorem zeby docisla ta lapa, jak u was jest, bo to ze jest przykrecony nic niedaje i tak jest luzno....
albo lapa nie od tego albo odwrotnei przykrecone to masz. Tylko ta jedna lapa trzyma aku.
Nie każdego aku da się dobrze przykręcić. W poprzednim Sharanie miałem założone na te krawędzie łap rozcięte kawałki węża gumowego bo bez nich też latał, mimo że był skręcony.
Możliwe tak jak kolego piszesz nie kazdy akumulator spasuje do tej lapy, trzeba chyba podlozyc cos gumowego...
u mnie też lata to musze zainwestowac w kawałek gumy ...

a tak przy okazaji przymierzałem wczoraj większy aku (95ah) i jest strasznie szeroki 353 mm... jaki maksymalnie na wymiar moze do nas wejść ?? to nic ze bedzie poza podstawą ??
Witam.2 lata temu kupiłem do swojego SGA akumulator Boscha S-5 100 Ah i też miałem problem z przymocowaniem -po skręceniu tej łapki z przodu na śrubę M-8 też się przesuwał na boki-więc pod akumulator podłożyłem kawał gumy o grubości 5 mmi teraz jak dokręcę tą łapką to mogę akumulator razem z podstawą wyrwać-ani drgnie.
(05-01-2016 16:15)zdroyek napisał(a): [ -> ]jaki maksymalnie na wymiar moze do nas wejść ??

Centra 100Ah wchodzi bez problemu. Wymiary:
- długość: 353 mm
- szerokość: 175 mm
- wysokość: 190 mm
Wymiary wziąłem stąd: http://goo.gl/I2VlkM

(05-01-2016 16:15)zdroyek napisał(a): [ -> ]to nic ze bedzie poza podstawą ??

najwyżej prąd będzie krzywy Tongue
Aku 90Ah Westa Forse wchodzi tez bez problemu ale na styk. Po skreceniu jest ok ale zadna guma ani z boku ani na spód juz nie podejdzie.
(05-01-2016 16:15)zdroyek napisał(a): [ -> ]u mnie też lata to musze zainwestowac w kawałek gumy ...

a tak przy okazaji przymierzałem wczoraj większy aku (95ah) i jest strasznie szeroki 353 mm... jaki maksymalnie na wymiar moze do nas wejść ?? to nic ze bedzie poza podstawą ??

akumulator o wymiarach 353mm spokojne tam się zmieści
(05-01-2016 20:23)Czerwony napisał(a): [ -> ]
(05-01-2016 16:15)zdroyek napisał(a): [ -> ]jaki maksymalnie na wymiar moze do nas wejść ??

Centra 100Ah wchodzi bez problemu. Wymiary:
- długość: 353 mm
- szerokość: 175 mm
- wysokość: 190 mm
Wymiary wziąłem stąd: http://goo.gl/I2VlkM

(05-01-2016 16:15)zdroyek napisał(a): [ -> ]to nic ze bedzie poza podstawą ??

najwyżej prąd będzie krzywy Tongue

dzieki finalnie kupiłem Boscha S4 95Ah i wszedł Smile szerokość 353 mm nawet pokrywa plastikowa dała sie załozyc
Przekierowanie