Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi?

benzyna 2.3 2.8 220zł

1.9 tdi 100zł (dłuższa o 2cm i grubsza o 6mm) według opisów allegro

czy można je stosować zamiennie?

Prosze o podpowiedz
nie sprawdzał nikt?
jesli wyjscia sa mniejwiecej w tych samych miejscach to ja nie widz eproblemy eby w razie co dorobic jakas mała łapke z kawalka blaszki. To zadna filozofia. Zawsze tak robie, znaczy sie przerbiam jesli jest mozliwosc tak by bylo wygodniej, lepiej i taniej.
Raczej wątpię, żeby pasowała, gdyż od 2,3 jest wyższa niż 1,9 o 7cm.
Poza tym są inne podłączenie przewodów wodnych.
Z tymi nieszczęsnymi chłodnicami to jest tak, że najlepiej znaleźć identyczną.
Kiedyś sam sobie uszkodziłem własną chłodnicę (przedziurawiłem) więc pozostało kupić nową-używaną.
Przewertowałem różne oferty w poszukiwaniu czegoś co podejdzie do VR6, może z TDI - nie, może z 2.0 lub 2.3 - nie, przedlifowa też nie.
W końcu znalazłem oryginał z VR6, nawet ten sam rocznik dobra cena, ze zdjęcia wyglądało, że w dobrym stanie co również sprzedawca gwarantował - kupiłem.

No i wszystko było super, pasowała, stan faktycznie bardzo dobry, tylko jedno ALE...
W mojej chłodnicy były dwa czujniki - jeden z prawej, drugi z lewej strony. W tej co kupiłem, w lewej rynience chłodnicy nie było nawet miejsca na czujnik (nawet na to nie zwróciłem uwagi przy zakupie).
Ponieważ nie miałem czasu na zwroty i szukanie dalej, rozgiąlem mocowanie rynienek i wymieniłem obawiajac się trochę, że nie będzie już szczelności jednak działa już dwa lata...

Tak więc najlepiej szukaj chłodnicy dokładnie takiej jaką masz, chyba, ze chcesz rzeźbić.
Jak już wyżej ktoś napisał - TDI i benzyna różnią się umieszczeniem króćców wodnych - jeden ma oba z jednej strony, drugi ma po przekątnej.
Przekierowanie