Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Mruga w środku ;)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Żona meldowała już wcześniej, ale że rzadko użytkuję ostatnio nasz wóz, dopiero dziś zwróciłem na to uwagę.
Sharan mk1, rok 2000, silnik AVP bodajże.
Jak jadę, to czasem zaczyna zapalać się i gasnąć światło wewnątrz pojazdu. Tak jakby ktoś otwierał i zamykał któreś drzwi. Myślałem, że poleciał jakiś mikrowłącznik od drzwi, ale nie zapala się żadna kontrolka otwartych drzwi podczas tego mrugania.
Ki czort? Co jeszcze może powodować to włączanie i wyłączanie świateł wewnątrz?
Sprawdź przewody w prawej przelotce pokrywy bagażnika, jak całe to w przelotce drzwi kierowcy. Po kolei, od najczęściej używanych drzwi. Połamane przewody dziwne rzeczy uruchamiają.
Bagażnik sprawdzałem rok temu, co trzeba było poprawiłem. Drzwi kierowcy sprawdzę. Generalnie wiem, że taki objaw jak u mnie daje walnięta krańcówka drzwi, ale wtedy by chyba na desce rozdzielczej wyświetlało się, że drzwi są otwarte?
Patrzyłem właśnie u siebie. Kontrolka i oświetlenie sterowane jest krańcówką w drzwiach, zamek nic do tego nie ma. Delikatne przyciśnięcie krańcówki powoduje zgaśnięcie światła i kontrolki. Musisz szukać po przewodach, najszybciej w którejś przelotce.
Znowu uzupełnię. Winna oczywiście przelotka do bagażnika. Przeglądnięte, przelutowane, działa.
Przekierowanie