Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Parujące szyby i płyn w nawiewach, ustawienie klimatronika?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że parują mi przednie szyby (coś mi się kojarzy, że po dolaniu płynu do kreski max), na szybko diagnoza, że to nagrzewnica. Wypucowałem szyby i na krótkich trasach (15km) ok, na trochę dłuższej ok. 35km delikatnie zaparowało. Wlałem środek do uszczelnienia i na razie obserwuję, ale jeżdżę krótkie odcinki. Dzisiaj czyściłem auto i wyciągnąłem kratki nawiewu i w środku były ślady tłustego, jakby miód. Czy mogło pocisnąć płyn do przewodów nadmuchu???
Dodatkowo od kilku dni jak auto postoi kilka godz. ok 8, czy też przez noc to climatronic wraca na ustawienia "auto" mimo, że ustawiam swoje parametry, przy krótki postojach jest ok?!
witam na moje to nagrzewniczka pod konsola poszła ,na forum jest opis co i jak nawet ja podawałem linki do niemieckiej strony z przekładdka do mk1
Niepotrzebnie dałeś uszczelniacz. Zalepi ci nagrzewnicę i przestanie grzać. Musisz ją wymienić i umyć całe pudło urządzenia nagrzewającego z tego osadu.
ludzie sie nie naucza ze takie rzeczy sie naprawia przez wymiane e nie lanie preparatow. Te preparaty sa wymyslone tylko i wylacznie dla handlarzy by auto na szybkieog naprawic i puscic dale i niech sie martwi juz nowy wlasciciel ze sobie zasyfil caly uklad.
Wesoł ma racje. Szybko wymieniaj nagrzewnicę i płucz układ, szczególnie chłodnicę i tylną nagrzewnicę, bo jak ci zarośnie, to będziesz wymieniał wszystko po kolei. Płyn masz do wymiany cały.
Przekierowanie