Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Brak kompresji wypadanie zaplonu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Po 10 godzinnej jeździe autostrada auto straciło NAGLE moc na 1 cylindrze. Zaczęło chodzić na 3. Świeca miała wypaloną elektrodę była cała zapchana nagarem. Wymienilem. Nie pomogło. Warsztat - kompresji brak na 1cyl. Pozostałe ok. Dojechałem jeszcze kilkadziesiąt kilometrów do domu i postawiłem auto w warsztacie w kolejce u nas w wiosce do ściągnięcia glowica.
Jakieś doswiadczenia?
po zrzucie glowic sie okaze. oby to bylo cos z glowica, zaworami a nie z cylindrem, tlokiem.
(19-12-2015 09:32)werkzeugwagen napisał(a): [ -> ]Jakieś doswiadczenia?

Wlasnie jakies dwa tygodnie temu mialem to samo. Też pierwszy cylinder i wypadanie zaplonu. Dojazd do domu to juz byla laweta . Okazalo sie że pękł tłok. Aktualnie jestem juz po naprawie i jest ok. Tak podpowiem że szukaj tłoka też z pierwszego lub drugiego cylindra bo tłok z cyl 3 i 4 są inne. Ja złożyłem na starych pierścionkach i starych panwekach i jest ok. nara
Bogos mówisz o swoim tdi?
Niestety wesoł tak. A myślałem że jest nie śmiertelny hehehehhe. Ale daruję mu to bo i tak mam na kulane prawie 400tysSmile Fotkę wrzucę na czasie.
Auto Jeździło na benzynie z szela krecony max do 4500obr. Olej zmieniany a i tak padło. A już miałem po powrocie gaz zakładać ☺
Na to nie ma reguły. Wszyscy piszą o problemach z uszczelką pod głowicą, a u mnie śmiga jak złoto. Tfu tfu, żeby nie zapeszyć Big Grin
Po prostu była jakaś wada/defekt tłoka i po pewnym czasie zmęczenie zrobiło swoje. Przecież to tylko zużywający w miarę pracy się mechanizm. Wymień tłok i jazda.
Wypaliło zawor wydechowy. Przyczyne bada jeszcze komisja sledcza.Wymienione wszystkie zawory wydechowe z gniazdami i prowadnicami.
Huh Ale jaja, prędzej bym się spodziewał podparcia zaworu. Miałem tak kiedyś w Poldku, ale to był Poldek gazownik Tongue To dobrze że nie tłok.
Przyczyną wg mechanika to pęknięcie grzybka zaworu. Naprawa ruchomych części glowicy kosztowała 2tys. Ten model Vw to porazka
Przekierowanie