Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Kilka błędów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zapalił się check engine po podłączeniu polskiego vaga 4.9 wyskoczyło pare błędów:

16785 Uszkodzenie przepływu recyrkulacji spalin niedostateczny przepływ brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem - Błąd sporadyczny

16502 Czujnik temperatury silnika wysokie napięcie brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem - Błąd sporadyczny

16891 Regulacja biegu jałowego- obroty powyżej założonych brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem - Błąd sporadyczny

16795 Wtrysk dodatkowego powietrza nieprawidłowy przepływ brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem

16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1)brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem

Sonde wymieniłem na drugą fakt że używaną ale sprawną i dalej nie wiem gdzie szukać i od czego zacząć??
Skasuj wszystkie błędy i pojeździj chwilę. Jak znów wyskoczy błąd to zawęzisz spektrum możliwości. Niektóre błędy wyskakują po odlaczeniu aku ale nie są sygnalizowane checkiem ponieważ nie są już istotne ale w pamięci nadal tkwią aż do skasowania.
błędy już były kasowane 2 razy, wcześniej pojawiały się te same. Oczywiście nie wyskakują od razu, pojeżdże około miesiąca i dalej to samo
Wychodzi na to, że należy zrobić logi i wtedy może coś się rozjaśni. Logów nie zrobisz Polskim Vagiem tylko VCDS albo Vag-Com. A jakieś inne niepokojące objawy, odstępstwa od normy?
ogólnie to nie ma nic niepokojącego jedynie zauważyłem minimalne skoki obrotów w granicach 750-800 (silnik rozgrzany)
Wstępnie znalazłem pęknięty przewód odpowietrzający silnik. Po jeżdże troche i wtedy sprawdze błedy
Przekierowanie