Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Po ilu km grzeje w aucie/sprawność/działanie dogrzewacza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam. Jestem tutaj nowy. Posiadam Galaxy 2005 rok 115km w dieslu. Moje pytanie brzmi po jakim czasie/dystansie wasze dieslne łapią temperaturę 90stopni. Czy to jest normalne że dopiero po 15,20 km jest ciepło?
Witajcie,u mnie po przejechaniu 7-8 kilometrów, oczywiście przy temperaturze na zewnątrz około zera mam 90 stopni.Oczywiście sprawny dogrzewacz, osłona dolna silnika i oczywiście ocieplone rurki pod autem do tylnej nagrzewnicy. Roman.
Nie piszesz nic czy dogrzewacz jest sprawny?? no i jak jezdzisz mocno uprawiajac PSJ no i podstawowa sprawa czy wymieniales termostat.
(09-12-2015 22:41)weber2000@wp.pl napisał(a): [ -> ]Witam. Jestem tutaj nowy. Posiadam Galaxy 2005 rok 115km w dieslu. Moje pytanie brzmi po jakim czasie/dystansie wasze dieslne łapią temperaturę 90stopni. Czy to jest normalne że dopiero po 15,20 km jest ciepło?

Ciepło to znaczy jak..? Bo dla jednego ciepło to 5 stopni, a dla drugiego 20 stopni.
U mnie po 12km wskazowki stoja w pionie ale m zepsuty dogrzewacz.
A u mnie po 1 km jest 90 st, oczywiscie wcześniej wstępnie dogrzewam auto i silnik postojówką. Tongue
No właśnie nie wiem czy mam sprawny dogrzewacz, jak mogę to sprawdzić ?. Termostatu nie wymieniałem.
(10-12-2015 12:05)weber2000@wp.pl napisał(a): [ -> ]No właśnie nie wiem czy mam sprawny dogrzewacz, jak mogę to sprawdzić ?. Termostatu nie wymieniałem.

https://www.youtube.com/watch?v=dteXuacg...e=youtu.be

W 5 sek słychać wyraźny dzwięk dogrzewacza taka dmuchawa. Ja u siebie mam uszkodzony dogrzewacz.
Ja do pracy mam 3 km, zawsze czekam aż się załączy dogrzewacz i ruszam jak dojeżdżam do pracy słyszę jak dogrzewacz przestaje chodzić i na blacie mam 90*, oczywiście
wszystko w temperaturach około 0*
A za pomoca vag idzie sprawdzic czy dziala ten dogrzewacz?
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie