Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Brak hamulcow i turba Alhambra
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wczoraj wieczorem wsiadłem do auta Kluczyk przekręciłem żeby odpalić auto a tu cisza nic się nie dzieje sprawdziłem wszystkie bezpieczniki (wyciągałem i wkładałem poklei) jeden spalony wymieniłem na taki sam czyli 30A i dalej nic auto nie gada otworzyłem maskę i tam mam jeszcze jeden biały bodajże 15A spalony to go wymieniłem kluczyk w stacyjkę i pyk pali wszystko by było fajnie gdyby nie to ze teraz nie działa turbina i nie mam hamulców a wszystko jest ok. spotkał się ktoś z tym problemem jak to naprawić?????????? Seat Alhambra 1999r 1.9TDI 110KM
Rozumiem że hamulce masz tylko pedał nie tak pracuje. A co do bezpieczników jeśli tyle było przepalonych to może masz jakąś zworkę w aucie.

Sprawdź wężyki i ich szczelność oraz vacum pompę.
Nieszczelnosc od pompy vaq. Sprawdz wezyk od pompy do serwa ewentualnie nieszczelne serwo.
tak mam hamulec ale jest taki twardy jak na wyłączonym silniku
Nieszczlenosc na rurce od pompy prozniowej do serwa jest. Te rurki potrafia popekac ze starosci a ze silnik jest na poduszkach czyli troszke drga a serwo jest na scianie grodziowej czyli budzie to wezyk potrafi z czasem strzelic zwlaszcza jak dwumas wytrzaskany jest no i nie masz w AFN klapy gaszacej.
Widzicie panowie zgadzal bym sie z wami tylko ze jak postawilem auto to bylo wszystko ok a jak powyciagalem bezpieczniki to juz nie ma.turba i hamulcow znaczy sa ale strasznie twardy pedal trzeba bardzo mocno nacisnac zeby zaczol hamowac
wyciaganie bezpiecznikow nie ma nic do tego. Halulce nie sa elektryczne i nei maja nic wspolnego z eleltryka. Elektryczna jest pompa ABS ktora powoduje tylko pulsacyjna prace hamulcow. Brak pradu czy przeplaenie sie bezpiecznika nei moze wplywac na bezpieczenstwo na drodze.
Napisalismy ci co masz za przypadlosc a to czy zechesz poswiecic 5 minut i sprawdzic to nawet na deszczu to juz twoja sprawa. Czy nie dziwne jest to ze razme z Andrzejem odrazu wiedzilismy co jest przyczyną??Nie zastanawia cie to?
Panowie a gdzie znajduja sie te zeczy ktore zescie napisali???
Chodzi mi o vacum pompe gdzie jej szukac nie znam sie asz tak na samochodzie nowym
Dziękuję za pomoc panowie już zrobione pęknięty wężyk który idzie pompki vacum do pompki hamulcowej i turbiny Dzięki jeszcze raz
Przekierowanie