Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: hałas przy obrotach 1600-1800 tylko podczas jazdy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witam wszystkich . Pozwoliłem sobie założyć wątek poniewaz nic nie znalazłem na forum co mogło by mnie zadowolić .

Opiszę mój problem . Mam sharana z 2004 1.9 tdi 130. Silnik asz skrzynia fux

Mam irytujący hałas tylko podczas jazdy w zakresie 70 do 90kmh . Hałas ten jest słyszalny szczególnie w przedziale obrotów 1600-1800. Hałas lub bardziej dźwięk który się wydobywa jest podobny do ryku
Dodam że mam wymieniony 2mas na sztywne koło. Skrzynia jest wymieniona regenerowana. Hałas ten był również przed wymana skrzyni .
Turbina była wymieniana początek listopada . Do wymiany poszło również górne mocowanie amortyzatorów, oraz połoś podporowa. Zwieszenie również całe nowe łącznie z drazkami stabilizatora .

Dolot również sprawdzony , moc w aucie bez zmian .
Zauważyłem ze mam walnieta poduche pod skrzynią dokładnie ta mniejszą . Już zamówiona czekam na dostawę i wymienię.

Ryk który się wydobywa bo inaczej nie mogę tego nazwać jest zawsze tak samo tzn między 70 90kmh. Najbardziej słychać go na 5 i 6 biegu . Zawsze jest słyszalny tylko między 1600 a 1800 obr.
Lokalizacja wskazuje na lewą stronę z przodu . Tak mi się wydaje . A ten ryk można też porównać do tarki

Z góry dzięki za jakieś pomysły . Oczywiście po wymianie poduchy dam znać czy owy ryk ustąpił [/size]
[/quote]
https://youtu.be/IY-MkhLEQck
Dorzucam film gdzie słychać owy ryk
Masz siatke na rurze? Tak moze robic uszkodzona siatka ewentualnie katalizator kaput albo jakis tlumik.
faktycznie jakby rura siatka lub masz koło sztywne moze mechanik zrobic cie w jajo i dwumas lezy u niego a ty masz sztywne łaczenia tłumika na opaskach siatka itd
co ty jednomas zadnych takich dzwikow nie wydaje.
To cos jakby raczej skrzynia wyje. To sie dzieje jak depniesz na gaz i przyspieszasz na tym zakresie obrotowym??
Witam ponownie. Jak pisałem wcześniej zgłosze się i zdam relacje. Mianowicie dziś wymieniłem poduche pod skrzynią . I......jak mnie trafiło coś jak po jeździe próbnej okazało się że ryk dalej istnieje ! !
Wiec zacząłem w nerwach tyka co się sa " ruszać " okazało się ze na winowajce jest rura odlotowa przed czujnikiem ciśnienia . Pytanie czy można kupi tylko tą część bo wg etka całość składa się z 3 części. Co dzialac ? Nr części komplet : 7M3 145 792 .
Może ktoś ma nr części która jest mi potrzebna tzn w dół po czujniku ciśnienia ? Z góry dzięki za odpowiedź
Dzięki za zainteresowanie moim tematem . Spróbuję wstawić foto danej części, nie będzie łatwo bo 500mb tylko dozwolone
Wesol - nie , owy ryk był i nadal jest tylko w czasie jazdy, na wolnych obrotach i przy gazowaniu w miejscu nic. Zero jakiego kolwiek dźwięku . Jak pisałem owa rura na łączeniu ma luz i uszczelka tez jest walnieta . Biorąc pod uwagę że łączenie jest aluminiowe to musiało trzepac jedno o drugie.
Dana cześć na foto
Końcówka rury była oklejona taśmą żeby wyeliminować zbędny ryk. I się okazało strzałem w 10tke :-)
Mi potrzebna jest 17 na rysunku
Ktoś ma może nr katalogowy 17 stki ?
Witam.

Numer 17 to: 7M3145709A, poza tym na wężu też powinien być naniesiony numer, może być inny, bo starszy ale po nim też można dojść do nowszego.

Pozdrawiam
Dzięki tolus24. Niestety żadnych nr nie znalazłem. Całość wyczyscilem szukając ewentualnej dziury . Ale wielkie dzięki za fatyge . Spokojnie mogę szukać części . Dam znać po wymianie
hej i co mam tak samo teraz załozyłem jednomase i ten sam problem na 5 i 6 biegu taki ryk na obrotcahc 1600-1800 tylko podczas przyspieszania to ta rura?
Sprawdź rurę na laczeniach . Środkowe łącze wychodzi pod akumulatorem ale jak się dobrze przyjrzysz dasz rade wcisnąć rękę i złapać za rurę w tym miejscu . Jeżeli szarpiąc poczujesz luzy na łączeniu to najprawdopodobniej to jest to co u mnie
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie