Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana wahacza przedniego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam Koledzy mam do wymiany wahacz przedni czy dam rady zrobić to z lewarka ,czy trzeba jechać na warsztat na podnośnik -proszę o odp.
spokojne z lewarka można wymienić i jakiś dobry pieniek podłożyć pod auto opuścić na niego i jazda do roboty.
ok dzięki za odp.bo troszkę się obawiałem tej wymiany .
nie mówię młotek trzeba użyć że by z sworznia w wahaczu kolumnę Mcpersona wybić, ale najlepiej dużo czasu nie zajmie ściągnij koło i oblukaj dostęp będziesz widział co i jak myślę że dasz radę.
Ja nawet nie wybijałem sworznia tylko odkręciłem dwie śruby w zwrotnicy. Tak więc odkręcasz dwie śruby przy tulejach metalowo-gumowych, dwie od sworznia kluczem imbusowym i wyciągasz wachacz.
Pod kolumnę lewarek dajesz, dźwigasz i popukać młotkiem, a ze sworznia zejdzie spokojnie.
Ok myślę że dam radę mechanika całkiem nie jest mi obca - ostatnio regenerowałem zacisk hamulca na tyle było troszkę zabawy ale się udało .Jeszcze raz wielkie dzięki za rady i podpowiedzi jak się zabrać za ten wahacz .
A ja mam inne pytanie.
Co takiego jest przyczyną wymiany całego wahacza???

pozdrawiam
A już odpowiadam , mam do wymiany tuleje w prawym wahaczu - przy kupnie auta dostałem nowe wahacze i inne tam drobne części od poprzedniego właściciela pewnie zamierzał to zrobić a czemu kupował cały wahacz to nie wiem, auto ogólnie jest bardzo zadbane mam go już 3 latka największy koszt to był ja zaczęła pompa wtryskowa cieknąć trzeba było uszczelki w niej wymienić, po za tym to teraz ten wahacz no i zacisk hamulca bo ręczny nie wracał.
Wymiana uzasadniona więc życzę szybkiej i miłej pracy.

pozdrawiam
Stron: 1 2
Przekierowanie