Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: opony goodyear ultragrip ice 2, używa ktoś? dobra cena jest...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,
może ktoś ma i napisze jak się sprawują, dziwnie mało opinii, a są nowe po 1250zł za komplet:
http://allegro.pl/4-nowe-opony-zimowe-20...78870.html

index 94, czyli powinny być ok. Muszę albo kupić 2 używki albo komplet nowych...
Jestem też w podobnej sytuacji, tylko że ja już wybrałem i jestem w trakcie realizacji zamówienia opon Goodride SW608. Jeśli nie ma różnicy dla ciebie że będą 215/ z indexem 97H a nie 205 to chyba nie ma co przepłacać. Na temat Goodride słyszałem i czytałem dość dobre opinie choć oczywiście zawsze komuś nie będą odpowiadać. Tu masz link jak coś. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=576...ule_id=201

pretor

Panowie zanim zdecydujecie się kupić opony firmowe z takich aukcji, poproście o zapewnienie na piśmie (e-mail) o oryginalności ich produktu i dacie produkcji opon które do was przyjdą. Jeżeli dostaniecie takie zapewnienie to już połowa sukcesu, drugą połową jest wystawienie Faktury Vat na podstawie której będzie można od formy sprzedającej wyegzekwować Gwarancję producenta.

Niskie ceny na aukcjach za nowe opony nie biorą się z nieba, to nie "szlachetna paczka" tylko cwani sprzedawcy, bardzo często wciskający Chińskie podróbki firmowych opon.

Osobiście wolałbym widzieć miejsce zakupu i towar dla weryfikacji, szczególnie w przypadku zakupu opon zimowych za ponad 1200 zł.

Mam paru znajomych którzy od tamtej zimy, próbują wyegzekwować kasę za takie podróby lub stare paroletnie zimówki z aukcji.

Decyzja o zakupie jak zawsze należy do kupującego, nie dajcie się naciągnąć Wink


Edit:
Byłbym zapomniał o najważniejszej rzeczy: Opony firmowe jak większość produktów są produkowane w Chinach, na rynek Chiński z tą samą nazwą i typem opony ale z innymi wymaganiami dla rynku Chińskiego (chodzi o homologację a raczej całkowity jej brak), na rynek europejski opony muszą mieć znaczek E czyli homologację, oznaczający dopuszczenie do rynku EU i kod oznaczającą kraj pochodzenia dla przykładu Polska ma E20 a np. Czechy to E8.

Możecie przeczytać: http://www.autocentrum.pl/forum/felgi-i-...999978397/ i wyciągnąć wnioski.
Ja mam ultragrip 7 i moge z czystym sumieniem polecic bardzo dobre opony zimowe Wink
Ciort wie jak to jest z tymi oponami. O takich oponach jak godride czyli podrobki goodyear'a ludzie pisza i dobre opinie i zle. Ale czy to nie jest prawo rynku?? Kazdy zrobi jak uwaza. Ja trzymama sie zasady ze nie kupuje uzywek ani podrzednych firm. Albo jest to dunlop, michalki, pirelki czy inne ale markowe albo wcale. Tanie miesa jedza psy ale to moze tez zalezec od stylu jazdy i przekonań. Czy index 95 w michalkach to to samo co index 95 w chinczykach?? śmiem wątpić ale sprawdzac nie sprawdzalem.
(22-11-2015 13:40)wesol napisał(a): [ -> ]Ja trzymam sie zasady ze nie kupuje uzywek ani podrzednych firm....
Tanie miesa jedza psy ale to moze tez zalezec od stylu jazdy i przekonań.
Bardzo rozsądnie, też jestem tego samego zdania. Dodałbym jeszcze, żeby nie kupować w supermarketach i w necie.

Jeśli chodzi o Goodyeara to bardzo dobre były Ultra Grip 7 (szkoda, że już ich nie produkują), a z obecnych polecam Ultra Grip 9.
Osobiście o podróbkach opon nie słyszałem, a co do sprzedawcy, to ma ponad 100 aukcji i 3 tyś. sprzedanych na wszystkich aukcjach ma po kilkanaście / kilkadziesiąt sprzedanych, także raczej jedzie na małej marży i dużo sprzedaje, ale kto wie... przy 100zł różnicy nie kupiłbym na necie, ale między allegro a gumiarzami jest 400.
Co do f-ry, to dla mnie podstawa, nie tyle gwarancja, bo jeszcze nie słyszałem, żeby uznali... ale vat odpisuję.
A jeśli chodzi o noname'y z grup dużych firm, to też nie jestem za bardzo zwolennikiem. Dziwne, że polskie chyba kormorany są po 800zł za komplet, z indeksem chyba 95... całe zycie kupowałem polskie gumy i jakoś nie narzekałem, teraz coś za tanie mi się wydają..
(22-11-2015 16:02)Kristobal napisał(a): [ -> ]z obecnych polecam Ultra Grip 9.
Wszystko ładnie pięknie tylko chyba za komplet 4 opon z indexem 94-97 to poniżej 1,500tys nie znajdziesz.
Podałem linkę za 1248, ma ten sam gość za 1190 za komplet i masz goodyear z indexem 94
http://allegro.pl/4-nowe-opony-zimowe-20...06283.html co ciekawe tu: https://www.naf.no/forbrukertester/dekkt...grip-ice2/ mają nienajgorszy wynik porównania i jeszcze do tego ponoć są robione w polsce,... może stąd niska cenaBig Grin

Jeszcze jedno - dla kupujących do chyba środy sa raty bez procentów na allegroSmile kwota na 10 ratSmile mnie pasuje, bo za chyba miesiąc mam z 1500 ubezpieczenia...
co do samych opon to się nie wypowiem bo nie używałem,ale co do samego zakupu to od kilku lat kupuje na oponeo.pl (sobie i ojcu) to już będzie jakieś 20szt opon i powiem szczerze,że nie mam zamiaru zmieniać sprzedawcy. Obsługa szybka,łatwa i ceny mają bardzo dobre do tego mozliwość dostawy do wybranego warsztatu...Faktura przychodzi mailem,a opony DPD w 2-3 dnie od daty zamówienia na allegro zawsze można trafć na jakiegoś palanta, oni (oponeo) nie mogę sobie pozwolić na ścieme...
Stron: 1 2 3
Przekierowanie